TCE.Blogfa.Com

عشق، بالاترین موهبت الهی است.

TCE.Blogfa.Com

اکبر زمانی
TCE.Blogfa.Com عشق، بالاترین موهبت الهی است.

امشب واریز سهمیه بنزین اسفند خودروها...

ساعت 24 امشب 30 بهمن ماه 60 لیتر بنزین نیمه یارانه ای (با نرخ 400 تومان) به کارتهای هوشمند سوخت خودروهای شخصی واریز می شود.

بیش از 1.3 میلیارد لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای 25 نوع خودروی شخصی، عمومی و خدماتی از ساعت 24 امشب سی ام بهمن ماه به کارتهای هوشمند سوخت واریز می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت 24 امشب 30 بهمن ماه 60 لیتر بنزین نیمه یارانه ای (با نرخ 400 تومان) به کارتهای هوشمند سوخت خودروهای شخصی واریز می شود.

بر این اساس اسفند ماه امسال میزان سهمیه و قیمت حاملهای انرژی در حوزه حمل و نقل متناسب با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها برای وسایط نقلیه بنزین سوز، گازسوز و گازوئیل سوز تعیین شده است.
 
در ماه پایانی سالجاری سهمیه خودروهای شخصی 60 لیتر، تاکسی بنزینی 500 لیتر، تاکسی دوگانه سوز 300 لیتر، تاکسی برون شهری 750 لیتر، آژانس و مسافربر شخصی 300  لیتر، وانت نوع یک 200  لیتر، وانت نوع دو 400 لیتر و موتورسیکلت 25 لیتر در نظر گرفته شده است.
 
سهمیه خودروهای گازوئیلی هم برابر سهمیه قبلی بوده و به منظور تامین نیاز خودروهای دیزلی عمومی در روزهای پایانی سال ترتیبی اتخاذ شده تا این خودروها دچار هیچ گونه مشکلی در استفاده از سوخت نشوند.
 
پیگیریهای مهر نشان می دهد در مجموع بیش از یک میلیارد و 320 میلیون لیتر بنزین یارانه ای در قالب سهمیه سومین ماه فصل زمستان به کارتهای هوشمند سوخت خودروها واریز می شود.
 
با حفظ سهمیه بنزین یارانه ای خودروها توسط دولت در اسفند ماه سالجاری و احتساب تولید روزانه 45 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاههای نفت داخلی، امکان تامین این سهمیه ها بدون نیاز به واردات و یا تولیدات واحدهای پتروشیمی وجود دارد.
 
همزمان با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها از 28 آذر امسال، عرضه بنزین و گازوییل سه نرخی در جایگاه های سراسر کشور آغاز شد، به گونه ای که بنزین حمایتی 100 تومان، بنزین سهمیه ای 400 تومان، بنزین آزاد 700 تومان، گازوییل سهمیه ای 150 تومان و گازوییل آزاد 350 تومان در جایگاه‌ها عرضه می شود.
 
بر اساس اعلام مسئولان وزارت نفت تاکنون محدودیت زمانی برای مصرف سهمیه بنزین یارانه ای (بنزین 100 تومانی) ذخیره سازی شده در کارتهای هوشمند سوخت تعریف نشده است و از این رو این ذخیره بنزین نمی سوزد.
 
این در حالی است که در اسفند ماه سالجاری برای خودروها ماهانه 500 لیتر و موتورسیکلتها ماهانه یکصد لیتر بنزین آزاد با نرخ 700 تومانی پیش بینی شده است.
 
در حال حاضر نزدیک به 17 میلیون کارت هوشمند سوخت شامل 10 میلیون و 194 هزار کارت خودرو و 6 میلیون و 725 هزار و 254 کارت هوشمند موتور سیکلت در سطح کشور فعال است.


موضوعات مرتبط: هدفمندی یارانه‌ها

تاريخ : شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ | 20:12 | نویسنده : اکبر زمانی |

60 لیتر بنزین 400 تومانی، هدیه نوروزی دولت...

بر اساس اعلام مسئولان مختلف دولتی، تاکنون اختصاص سهمیه ویژه بنزین برای ایام نوروز در سطح دولت نهایی شده اما برای تصمیم گیری نهایی کل طرح در قالب یک بسته پیشنهادی به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده است.

اختصاص سهمیه ویژه بنزین نوروز در قالب بسته‌ای پیشنهادی به دفتر رئیس جمهوری ارسال شده است که پیش بینی می شود در ایام نوروز علاوه بر سهمیه فروردین ماه، 50 تا 60 لیتر بنزین نوروزی هم به خودروها اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با آغاز شمارش معکوس برای به پایان رسیدن سال همچون سالهای گذشته اختصاص سهمیه ویژه سفر برای ایام نوروز به یک سوژه داغ پایان سال تبدیل شده است.

بر اساس اعلام مسئولان مختلف دولتی، تاکنون اختصاص سهمیه ویژه بنزین برای ایام نوروز در سطح دولت نهایی شده  اما برای تصمیم گیری نهایی کل طرح در قالب یک بسته پیشنهادی به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده است.
 
پیگیریهای خبرنگار مهر نشان می دهد که تاکنون دو سناریوی 50 و 60 لیتر جدا از سهمیه فروردین ماه برای اختصاص سهمیه ویژه نوروزی در نظر گرفته شده است که در صورت موافقت رئیس جمهور، این سهمیه به خودروهای مختلف شخصی و عمومی اختصاص می یابد.
 
با توجه به اینکه مطابق با سیاستهای قیمتی دولت امکان اختصاص سهمیه ویژه بنزین خودروها با قیمت 100 تومانی (یارانه ای) به طور کامل منتفی شده است، قیمت بنزین ویژه ایام نوروز با نرخ نیمه یارانه ای 400 تومان اختصاص می یابد.
 
تاکنون برای استفاده از سهمیه بنزین 100 تومانی ذخیره سازی شده در کارتهای هوشمند سوخت به هیچ وجه محدودیت زمانی تعریف نشده است.
 
دست باز دولت برای اختصاص سهمیه بنزین نوروزی
 
از ابتدای بهمن ماه سالجاری به متوسط 51 میلیون لیتر بنزین در سطح کشور مصرف شده است که مصرف این فرآورده استراتژیک نفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 10 میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.
 
در همین حال با توجه به کاهش سهمیه بنزین 100 تومانی ذخیره سازی شده در کارتهای هوشمند سوخت پیش بینی می شود با ورود به آخرین ماه سال مصرف این حامل انرژی کاهش بیشتری یابد.
 
همزمان با کاهش مصرف بنزین در بخش حمل و نقل تولید این فرآورده نفتی در پالایشگاههای کشور هم روندی رو به افزایش داشته است. به طوری که با بهره برداری رسمی از طرح توسعه پالایشگاه نفت امام خمینی شازند و راه اندازی طرح بنزین سازی پالایشگاه آبادان تولید این محصول نفتی افزایش یافته است.
 
پیش بینی می شود با تکمیل طرحهای توسعه ای این دو پالایشگاه نفتی تا هفته های آینده ظرفیت تولید بنزین پالایشگاهی ایران از مرز 50 میلیون لیتر در روز عبور کند و در این صورت بدون نیاز به واردات از خارج کشور و یا تولید بنزین در صنایع پتروشیمی حتی با اختصاص سهمیه نوروز امکان تامین نیازهای داخلی از محل پالایشگاههای نفت وجود دارد.
 
این در حالی است که مطابق با برنامه زمان بندی در وزارت نفت از اواسط بهار سال آینده به تدریج هشت طرح توسعه و بنزین سازی در پالایشگاههای نفت تهران، آبادان، لاوان، اصفهان و تبریز راه اندازی می شود و در مجموع ظرفیت تولید بنزین ایران از مرز 75 میلیون لیتر در روز عبور خواهد کرد.
 
خودروهای لوکس تنها طرفداران بنزین 700 تومانی
 
به گزارش مهر، با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و اصلاح قیمت برخی از فرآورده های نفتی امکان عرضه بنزین با ساه نرخی یارانه ای (بنزین ذخیره شده در کارتها)، نیمه یارانه ای (بنزین 400 تومانی) و آزاد (بنزین 700 تومانی) در سطح جایگاههای کشور فراهم شد.
 
با گذشت بیش از دو ماه از اجرای این قانون و افزایش نرخ بنزین آزاد تاکنون فروش بنزین 700 تومانی در جایگاهها با استقبال خودروسواران مواجه نشده است به طوری که تنها برخی از صاحبان خودروهای لوکس برای خرید بنزین آزاد 700 تومانی روی خوش نشان داده اند.
 
بر اساس اعلام مسئولان دولتی سهمیه بنزین 100 تومانی و 400 تومانی به خودروهای ساخت داخل با قدرت موتور بالاتر از دو هزار سی سی و خودروهای لوکس خارجی با قدرت موتور بالای یکهزار و 300 سی سی اختصاص نمی یابد اما برای این خودروها کارت هوشمند سوخت صادر شده است.
 
در بهمن ماه سالجاری به استناد آمارهای رسمی وزارت نفت به طور متوسط روزانه 11 میلیون لیتر بنزین با نرخ 100 تومانی، بیش از 31 میلیون لیتر با نرخ 400 تومانی، 2 میلیون لیتر بنزین سوپر و تنها چهار میلیون لیتر بنزین با نرخ آزاد 700 تومانی در سطح جایگاهها توزیع شده است.
 
سهم خودروهای لوکس داخلی و خارجی از مصرف روزانه چهار میلیون لیتر بنزین 700 تومانی حدود سه میلیون لیتر در روز بوده است و عملا سایر خودرو سواران هنوز تمایلی برای استفاده از بنزین با نرخ آزاد ندارند.


موضوعات مرتبط: هدفمندی یارانه‌ها

تاريخ : شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ | 12:12 | نویسنده : اکبر زمانی |

ترفند تغییر نام پردازشگر...

pentium5 تغییر نام پردازشگر

یک راه خیلی ساده و جالب برای تغییر نام CPU وجود دارد که ممکن است استفاده‌های زیادی از آن شود! مثلا کمی سربه سر پشتیبان سیستم‌های کامپیوتری‌تان بگذارید، یا نام یک پردازشگر قدرتمند را روی CPU خودتان بگذارید و برای دوستانتان کلاس(!) بگذارید یا پردازشگر دست‌ساز درست کنید!! و…

به regedit بروید.
این مسیر را دنبال کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE>HARDWARE>DISCRIPTION>SYSTEM>CENTRAL PROCESSOR


اگر از پردازنده چندهسته‌ای استفاده می‌کنید شماره پردازنده را در سمت چپ انتخاب کنید. از قسمت راست پنجره برروی ProcessorNameString کلیک راست کرده و Modify را انتخاب کنید.
هر نام دلخواهی بسته به هدفتان وارد کنید!


موضوعات مرتبط: ترفندها

تاريخ : شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ | 2:55 | نویسنده : اکبر زمانی |

می‌روم...

من پذیرفتم شکست خویش را

                                        پند های عقل دور اندیش را

من پذیرفتم که عشق افسانه است 

                                        این دل درد آشنا دیوانه است

میروم شاید فراموشت کنم

                                      با فراموشی هم آغوشت کنم

میروم از رفتن من شاد باش

                                     از عذاب دیدنم آزاد باش

گرچه تو تنها تر از من میشوی

                                    آرزو دارم شبی عاشق شوی

آرزو دارم بفهمی درد را

                                حاصل برخوردهای سرد را


موضوعات مرتبط: شعر و ادبیات

تاريخ : شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ | 2:55 | نویسنده : اکبر زمانی |

یاد دارم...

یاد دارم در غروبی سرد سرد ،می گذشت از کوچه ما دوره گرد

داد می زد قالی کهنه می خریم،دست دوم جنس عالی می خریم

کاسه و ظرف سفالی می خریم،گر نداری کوزه خالی می خریم

اشک در چشمان بابا حلقه زذ،عاقبت آهی کشید بغضش شکست

اول ماه است و نان در سفره نیست،ای خدا شکرت ولی این زندگیست؟

بوی نان تازه هوشش برده بود،اتفاقا مادرم هم روزه بود

خواهرم بی روسری بیرون دوید،گفت آقا سفره خالی می خرید؟!


موضوعات مرتبط: شعر و ادبیات

تاريخ : شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ | 2:50 | نویسنده : اکبر زمانی |

‏Haptica ساعتی به خط بریل:

Kickstarter Watch.jpg

‏ افراد نابینا برای اطلاع از زمان از ساعت های مخصوصی استفاده می کنند که زمان را برای آنها به صورت صوتی اعلام می کند. نمونه های مختلف دیگری هم برای این افراد عرضه شده که آن ها با لمس عقربه و برجستگی های موجود درآن می توانند ساعت و زمان را تشخیص دهند. البته نمونه های گویا در مکان های شلوغ و پرسروصدا کارایی زیادی ندارد. ‏

یک طراح خوش فکر بنام دیوید چاوز ساعتی طراحی نموده که در آن از خط بریل که خط نوشتاری نابینایان می باشد برای اعلام زمان استفاده می شود. فرد با لمس صفحه آن و با توجه به اعداد مشخص در خط بریل میتواند زمان و ساعت را بخواند. این ساعت که نامش Heptica است علاوه بر اینکه از خط بریل برای اعلام ساعت استفاده می نماید دارای طرحی جذاب و زیبا است که خواهد توانست بازار خوبی را بدست آورد و جایگزینی جدید برای مدل های قدیمی تر شود. البته هدف این ساعت فقط افراد نابینا نیست. در واقع بسیار از افراد ممکن است علاقمند باشند چنین ساعتی داشته باشند. برای همین موضوع این طراح یک دفترچه راهنما به همراه تیشرت و مچ بندی را طراحی کرده که روی آنها روش خواندن خط بریل آموزش داده شده است. ‏

دیوید چاوز هنوز تولید این ساعت را آغاز نکرده و در حال حاضر در تلاش برای جذب سرمایه و راه اندازی خط تولید Heptica است.

برگرفته از سایت Narenji.Ir


موضوعات مرتبط: هنر، خلاقیت، فناوری

تاريخ : شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ | 2:50 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویری از رونمایی بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان...

به گفته پت شاناهان، معاون و مدیركل برنامه‌های هواپیمای شركت بوئینگ، هواپیمای جدید بین‌قاره‌ای 747-8 بوئینگ در كنار ارائه یك تجربه مسافری در سطح جهانی، استانداردی جدید در عملكرد اقتصادی و زیست‌محیطی اعمال خواهد كرد.

شركت هواپیمایی «بوئینگ» جدیدترین جمبوجت مسافربری 747 خود را كه با محیط زیست سازگار است، رونمایی كرد.

به گزارش ایسنا به ادعای مقامات، هواپیمای بین‌قاره‌ای 748-8 كمترین هزینه صندلی بر مایل را در میان خطوط جت خصوصی داشته، كم صداتر بوده و نسبت به مدل قبلی 747-400 كربن كمتری منتشر می‌كند.

این هواپیمای غول‌پیكر قابلیت حمل 400 تا 500 مسافر را دارد.

به گفته پت شاناهان، معاون و مدیركل برنامه‌های هواپیمای شركت بوئینگ، هواپیمای جدید بین‌قاره‌ای 747-8 بوئینگ در كنار ارائه یك تجربه مسافری در سطح جهانی، استانداردی جدید در عملكرد اقتصادی و زیست‌محیطی اعمال خواهد كرد.

به گفته شركت بوئینگ، این هواپیما مصرف سوختی 16 درصد اقتصادی‌تر، 16 درصد نسبت انتشار كربن به مسافر كمتر و 30 درصد صدای كمتر نسبت به 747-400‌ دارد.

این هواپیما همچنین با طول 76 متر بزرگترین هواپیمای جهان بوده كه شش متر از 747 عادی بزرگتر بوده و همچنین از ایرباس A340 نیز طول بیشتری دارد.

خطوط هوایی كره و لوفتهانزا در حال حاضر جزو مشتریان این هواپیما هستند. این هواپیما همچنین در طرحی جدید نسبت به طرح آبی قدیمی بوئینگ، از رنگی قرمز و نارنجی برخوردار است.

رونمایی از بزرگترین هواپیمای جهان توسط بوئینگ

رونمایی از بزرگترین هواپیمای جهان توسط بوئینگ

رونمایی از بزرگترین هواپیمای جهان توسط بوئینگ

رونمایی از بزرگترین هواپیمای جهان توسط بوئینگ

رونمایی از بزرگترین هواپیمای جهان توسط بوئینگ

برگرفته از سایت AyandeNews.Com


موضوعات مرتبط: هنر، خلاقیت، فناوری

تاريخ : شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ | 2:45 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویري از شلیك موشك برای افزایش بارش برف:

اعضای ستاد ایستگاه آب و هوای در شمال غرب چین در حال آماده سازی شلیك موشك 177 برای افزایش بارش برف مصنوعی و حفظ رطوبت خاك هستند.

برگرفته از سايت AyandeNews.Com


موضوعات مرتبط: عکس

تاريخ : شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ | 2:40 | نویسنده : اکبر زمانی |

تدبر در سوره بقره:

آیه ۲ : اگر به این کتاب قرآن شک نکنید پس  متقین را هدایت می کند . 

آیه ٣-۵ : اگربه عالم غیب ایمان داشته باشید ونماز بپادارید واز آنچه به شما روزی داده شده انفاق کنید واگر به آنچه به حضرت محمد (ص) وپیامبران پیشین یقین داشته باشید پس پروردگارتان شما را هدایت خواهد کرد و رستگارید. 

آیه ٢١: اگر پروردگارتان را بپرستید پس پرهیزگار می شوید .  

آیه ٣٨: اگر از جانب پروردگارهدایتی آمد و  از آن پیروی کنید پس برای شما نه ترسی ونه اندوهی هست . 

آیه ٣٩: اگر به خدا کافر شوید و آیات خدا را تکذیب کنید ، پس اهل آتشید ودر آن ماندگارید .          

آیه ٤٠: اگر شما به یاد آورید نعمتهایی را که خدا به شما داده و به عهدتان وفا کنید پس خدا به عهدش وفا میكند. 

آیه ٤۵ و آیه ١۵٣: اگر می خواهید یاری شوید پس به نماز وصبرروی آورید .

آیه ٨١ :اگرهرکس کاربدی بکند وگناه سرتا سر وجودش رابگیرد پس اینان هم دوزخیند وهم درآن ماندگارند . 

آیه ٨٢ :اگر ایمان به خدا داشته باشید وعمل صالح انجام دهید پس هم بهشتی هستید وهم درآن جاویدانيد .

آیه ٨٦ :اگر زندگی دنیا را به آخرت بخرید ، پس نه درعذابتان تخفیف داده می شود و نه یاری می شوید .  

آیه ٩٨: اگر دشمن خدا و ملائکه وپیامبران وجبرئیل ومیکائیل باشید پس هم کافرید وهم خدا دشمن شماست . 

 آيه٩۹: اگر فاسق باشید پس منکر آیات روشن خدائید .

آیه ١٠٢: اگر به خدا ایمان آورید و تقوا پیشه کنید پس بهترین پاداشها را نزد خداوند دارید. 

آیه ١٠٦: اگر هر حکمی را منسوخ یا متروک کنیم پس بهتر ازآن یا مانند آن را می آوریم . 

آیه ١١٠:  اگر نماز بپادارید و زکات دهید وهرخیری را برای خود پیش بفرستید پس نیکی رانزد خدا خواهید يافت. 

آیه ١١٢: اگر هر کس خود را تسلیم خدا کند و نیکوکار باشد ، پس پاداش اونزد پروردگارش است وهیچ ترس و اندوهی برای اونیست .

آیه ١۵٠: اگر از من(خدا) بترسید ، پس من نعمت خود را بر شما تمام می کنم و هدایت می شوید . 

آیه ١۵٢: اگر مرا یاد کنید پس شما را یاد می کنم .

آیه ١۵٤: اگر در راه خدا کشته شوید پس زنده خواهید بود .

آیه ١۵۵: اگر خداوند شمارابه آنچه ترس دارید وگرسنگی ونقص در اموال وسلامتیتان وکاهش محصولاتتان امتحان میکند ، صبر کنید پس برای صابرین بشارتی از طرف خداوند است . 

آیه ١۵٦- ١۵۷: اگر مصیبتی به شما برسد و بگویید همه از خدائیم و به سوی خدا می رویم ، پس مشمول صلوات ورحمت و هدایت  خد اخواهید شد .  

آیه ۱۵٩: اگر کتاب خدا وهدایت اورا کتمان کنید ، پس مشمول لعنت خدا خواهید شد .  

آیه ۱٦٠: اگر توبه کنید وگذشته خود را اصلاح کنید وتوبه خود را آشکارسازید پس  توبه شما پذیرفته خواهد شد چرا که خداوند توبه پذیر ومهربان است .

آیه ١٦١: اگر کافر شوید وبا کفر از دنیا بروید پس لعنت خدا وفرشتگان و همه مردم بر ایشان است . 

آیه ١۷٢: اگر از روزیهای حلال خداوند بخورید وشکر اورا به جا آورید  پس بنده خدا هستید .

آیه ١۷٤: اگر آیات کتاب آسمانی را کتمان کنید وآن را به بهای ناچیزی بفروشید ، پس بدانید که شکمهای خود رااز آتش پرکرده اید وخداوند روز قیامت با شما سخن نگفته وشما راپاک نکرده ودرعذاب دردناک گرفتارشده اید. 

آیه ١۷۵: اگر ضلالت رابا هدایت خداوعذاب را با مغفرتش معامله کنید پس باید برعذاب آتش جهنم صبر کنید.

آیه ١٨٦: اگر بنده من مرا بخواند پس خواسته اورا اجابت می کنم و اگر او نیز خواسته مرا اجابت کند و به من ایمان آورد ، پس هدایتش میکنم  .  

آیه ١٩۷: اگر هرچند نیکی کنید پس بدانید که خدا آن را می داند و اگر توشه می گیرید پس بدانید بهترین توشه  تقواست واگر خردمندید پس از من پروا کنید .  

آیه ٢٠٠: اگر از خدا دنیا را طلب کنید ، پس بدانید که برای شما از آخرت نصیبی نیست.

آیه ٢٠١-٢٠٢: اگر از خدا دنیا وآخرت را بخواهید ودوری از عذاب وآتش را نیز بخواهید پس خداوند آنرا نصیبتان می کند . 

آیه ٢٠٨: اگر ایمان دارید پس داخل به اطاعت خداوند شوید وگامهای شیطان را دنبال نکنید . 

آیه۲۱۱: اگر نعمتی از سوی خدا برایتان داده شود وآنرا تغییر دهید پس منتظر عذاب شدید الهی باشید .

آیه ۲۱۷: اگر کسی از دین خدا برگردد و کافر بمیرد پس اعمالش دردنیا وآخرت نابود شده وهمیشه درجهنم است . 

آیه ۲۱٨: اگر ایمان به خدا داشتید وهجرت کردید ودر راه خدا جهاد کردید  پس امید به رحمت خدا داشته باشید . 

آیه ۲۲٠: اگر خدا می خواست پس برشما سخت می گرفت .

آیه ۲۲١: اگر زن ومردی مشرک بودند پس با آنها ازدواج نکنید تا  که ایشان ایمان  بیاورند . 

آیه ۲۲٤: اگر خداوند را دستاویز قسم های خود قراردادید پس از نیکی  کردن و پرهیزگاری و اصلاح میان مردم  باز ایستید .  

آیه ٢٢۵: اگر قسم بیهوده بخورید پس خدا شما را مواخذه نمی کند ولی اگر قسمی ازته دل واز روی نیت دل بخورید پس بدانید که خداوند شما را مواخذه خواهد کرد .

آیه ۲۲۷: اگر ببخشید پس به تقوی  و پرهیزگاری  نزدیکترید  واگر بزرگواری بینتان را فراموش نکنید پس بدانید که خدا به هرچه می کنید بیناست .  

آیه ۲٤١: اگر زنانتان را طلاق دادید و متقی هستید پس هدیه مناسبی برای اوتهیه کنید.  

آیه ۲٤۵: اگر کسی به خداوند قرض نیکو  دهد پس خداوند تا چندین برابر آنرا زیاد می کند . 

آیه ٢٤۹: اگر خدا بخواهد ، پس گروه اندکی ازشما رابر گروهی بسیار غلبه خواهد داد.  

آیه ۲۵۷: اگر ایمان به خدای آسمانها وزمین داشته باشید پس خداوند هم دوست وهم سرپرست شما خواهد بود وهم از تاریکیها به سوی روشنی هدایتتان خواهد کرد و اگر کافر به خدا شوید پس طغیانگران دوستتان خواهند بود و ایشان از نور به  تاریکی می روند واصحاب آتش خواهند بود  در حالیکه در آن جاودانند . 

آیه ٢۶١: اگر در راه خدا به اندازه دانه ای انفاق کنید ، پس خدا آنرا به اندازه هفتصد برابر اضافه می کند . 

آیه ۲۶٢: اگر مالتان را درراه خدا ببخشید ومنت وآزاری پشت آن نیاورید پس هم اجرتان نزد خداوند است و هم  ترس و اندوهی بر شما نیست . 

آیه٢۶۳:  اگر سخن خوش وگذشت داشته باشید پس بهتر است  از اینکه صدقه و انفاقی  را انجام  دهید که در پی آن آزاری باشد .  

آیه۲۶٤ : اگر صدقه وانفاقی انجام دهید ومنت واذیت به دنبال آن داشته باشید پس بدانید که آنراباطل ساخته اید . 

آیه٢۶۵ : اگر مالتان را در راه خشنودی خدا وبرای تحکیم ایمان خویش انفاق کنید پس خداوند همانند بوستانی پر از میوه که میوه هایی دوچندان ببار آورد به آن مال ، برکت ووسعت میبخشد . 

آیه ۲۶۷: اگربدانید که خداوند بی نیازوستوده است پس بهترین چیزهای پاک و

طاهری را که کسب کرده ايد انفاق خواهید کرد .

آیه ٢۶۸: اگر بدانید که خداوند است که به هر چیز وسعت می بخشد پس در هنگام انفاق به وعده شیطان که همانا  وعده فقر و فحشا میدهد اهمیت نداده و به وعده خدا که همانا وعده آمرزش گناهان وزیاده کردن مال است توجه کنید. 

آیه ٢۶۹: اگر خداوند به کسی حکمت دهد پس آنکس از خدا خیر زیادی گرفته است . 

آیه ۲۷۱ : اگر صدقه ها وانفاق هایتان را آشکار کنید این کار خوبی است ولی اگر پنهانش کنید وبه تهیدستان آبرومند بدهید پس این برای شما بهتر است وبخشی از گناهان شما را می زداید .  

آيه ۲۷۲: اگر خدا بخواهد پس هر كسي را كه خواسته  هدايت مي كند و اگرهرمالي را انفاق كنيد پس سود آن بر خودتان است . واگر انفاق مي كنيد پس فقط براي خدا انجام دهيد و اگر از هر مالي انفاق  كنيد پس بدون آنكه ستمي به شما شود به طور كامل و به تمامي به شما برگردانده خواهد شد .

آيه ۲۷۴: اگر از كساني باشيد كه مالشان را شب و روز ونهان وآشكار انفاق مي كنند پس نه تنها پاداش ايشان نزد پروردگارشان است ، كه ايشان را نه بيمي ونه اندوه وحزني است .

آيه ٢۷۶ : اگر سوي ربا رفتيد پس خداوند آنرا تباه مي سازد و اگر سوي صدقات رفتيد پس خداوند آنرا افزون ميكند .

آيه ۲۷۷: اگر ايمان بياوريد وعمل شايسته انجام دهيد و نماز بپاداريد و زكات بدهيد پس نه تنها اجرتان نزد خداوند محفوظ است كه نه ترس ونه اندوه ونه حزني بر شماست .

آيه ۲۷۸: اگر مومنيد پس از خدا بترسيد وديگر به دنبال ربا نرويد .

آيه ٢۷۹: اگر به دنبال ربا برويد پس به جنگ خدا  و رسولش رفته ايد .  

آيه ۲٨٠: اگر كسي از شما بدهكار بود كه تنگدست شد پس به او مهلتي دهيد تا گشايشي در كاراوآيد واگر آنرا صدقه دهيد و ببخشيد پس بدانيد كه برايتان بهتر است به شرطي كه بدانيد .

آيه ۲۸۲: اگر خواستيد به نسيه و قرض معامله اي  كنيد  پس آن را مكتوب كنيد و آن كس كه مي نويسد به درستي بنويسد  .

آيه ۲۸۳: اگر شهادت وگواهي را كه بوده كتمان كنيد پس بدانيد كه دلتان گنهكار است و بدانيد كه خدا به هر چه كنيد داناست.

برگرفته از سايت AliSlam.Blogfa.Com


موضوعات مرتبط: قرآن

تاريخ : شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ | 2:35 | نویسنده : اکبر زمانی |

معرفي سوره 2 (بقره):

سوره بقره

(به معنای سوره گاو ماده) دومین و بزرگ‌ترین سوره کتاب قرآن است و ۲۸۶ آیه دارد. این سوره دارای ۵۹۹۸ کلمه ۲۶۹۵۱ حرف است .

علت نام‌گذاری

بقره به معنی گاو ماده‌است. دلیل نام‌گذاری این سوره به این نام، این است که در آیات ۶۷ تا ۷۳ این سوره داستان فرمان خدا به بنی‌اسرائیل مبنی بر کشتن و ذبح کردن گاو، بیان شده‌است.

محتویات سوره

این سوره از نظر اصول اعتقادی اسلام و بسیاری از مسائل عملی (عبادی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی)جامعیت دارد. در این سوره:

۱- بحث ‌هائی پیرامون توحید و شناسائی خدا مخصوصا از طریق مطالعه اسرار آفرینش آمده‌است.

۲- بحث ‌هائی در زمینه معاد و زندگی پس از مرگ، مخصوصا مثال‌های حسی آن مانند داستان ابراهیم و زنده شدن مرغ‌ها و داستان عزیر.

۳- بحث‌هائی در زمینه اعجاز قرآن و اهمیت این کتاب آسمانی.

۴-  بحث‌هائی پیرامون داستان آدم و حوا و توبهٔ آن‌ها

۵- بحث‌هائی پیرامون رزم و ماهیت نبرد در اسلام

۶- بحث‌هائی بسیار مفصل درباره یهود و منافقان و موضع گیری‌های خاص آنها در برابر اسلام و قرآن.

۷- بحث‌هائی در زمینه تاریخ پیامبران بزرگ مخصوصا ابراهیم و موسی.

۸- بحث‌هائی در زمینه احکام مختلف اسلامی از جمله : نماز، روزه، حج، تغییر قبله، ازدواج و طلاق، احکام تجارت، احکام ربا، بحث‌هایی در زمینه انفاق در راه خدا، مسائل قصاص، تحریم قمار و شراب و قسمتی از گوشت‌های حرام و احکام وصیت و مانند آن.

همچنین آیات آیه الکرسی در این سوره قرار دارد.

ثواب قرائت سوره بقره

پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم فرمود : هر چیزی را رفعتی است و رفعت قرآن سوره بقره است. هر مومنی که در خانه خود آنرا تلاوت نماید تا سه روز شیطان وارد آن خانه نشود. و نیز فرمود : هرکس این سوره را تلاوت نکند خانه‌اش از خیرات خالی باشد.

در تفسیر ابوالفتوح و دیگر تفاسیر آمده است : هنگامی که پیامبر لشگری را روانه جنگ می‌نمود یک یک افراد لشگر را نزد خود می‌طلبید و می‌فرمود: از قرآن چه در حفظ داری؟ عرض می‌شد فلان و فلان سوره را. تا آنکه جوانی پیش آمد که از نظر سن از همه کوچکتر بود ، عرض کرد : یا رسول اللّه من حافظ سوره بقره‌ام. پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم به سپاه اسلام فرمودند این شخص را امیر شما قرار دادم. گفتند : یا رسول اللّه چگونه این جوان را بر ما پیران امیر قرار دادی؟ فرمود : (مَعهُ سورةُ البَقَره ؛ او حافظ سوره بقره است.) از این سخن رسول اللّه معلوم می‌شود که منصب امارت و حکومت ، به علم است و فضیلت و کثرت دانش نه به سن و سال. به همین جهت امیرالمومنین علیه‌السلام که تمام سوره‌ها را با تمام تفاصیل می‌دانست و علوم تمام انبیا را در سینه داشت، در خلافت مقدم بود.

فوائد تلاوت سوره بقره

حضرت علی علیه‌السلام از پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم روایت کرده که فرموده : هر کس چهار آیه از اول سوره بقره را با آیة الکرسی و آیه بعد آن و سه آیه آخر سوره را تلاوت نماید چیزی که باعث ناراحتی او شود به او نمی‌رسد چه در رابطه با خودش و چه در رابطه با اهل و مالش و شیطان به او نزدیک نشود و قرآن را فراموش نکند.

برگرفته از سايت AliSlam.Blogfa.Com


موضوعات مرتبط: قرآن

تاريخ : شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ | 2:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاويري جالب از حاشیه سفر هيأت دولت به بوشهر...

چند عكس جالب از حاشیه سفر بوشهردولت

چند عكس جالب از حاشیه سفر بوشهردولت

چند عكس جالب از حاشیه سفر بوشهردولت

چند عكس جالب از حاشیه سفر بوشهردولت

چند عكس جالب از حاشیه سفر بوشهردولت

چند عكس جالب از حاشیه سفر بوشهردولت

عكاس مهر : صابر زمانی

عكاس ایسنا : امیر پورمند


موضوعات مرتبط: عکس

تاريخ : شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ | 2:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

رهبر انقلاب سياست‌هاي کلي نظام را در 6 بخش ابلاغ كردند...

در اين سياست‌هاي ابلاغي که به عنوان راهنماي دستگاه‌هاي اجرايي، تقنيني و نظارتي است و پيش‌نويس آن قبلا در مجمع تشخيص مصلحت نظام تهيه و به محضر رهبر انقلاب تقديم شده بود، ایشان خط مشي و جهت گيري نظام را در شش بخش مذکور تعيين فرمودند.

رهبر انقلاب، سياست‌هاي کلي نظام در امور ترويج و تحکيم فرهنگ ايثار و جهاد و ساماندهي امور ايثارگران، شهرسازي، مسکن، تشويق سرمايه‌گذاري، پدافند غيرعامل و امنيت فضاي توليد و تبادل اطلاعات (افتا) را ابلاغ فرمودند.

به گزارش «تابناک»، در اين سياست‌هاي ابلاغي که به عنوان راهنماي دستگاه‌هاي اجرايي، تقنيني و نظارتي است و پيش‌نويس آن قبلا در مجمع تشخيص مصلحت نظام تهيه و به محضر رهبر انقلاب تقديم شده بود، ایشان خط مشي و جهت گيري نظام را در شش بخش مذکور تعيين فرمودند...


موضوعات مرتبط: ایران و هویت من

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه بیست و نهم بهمن ۱۳۸۹ | 16:7 | نویسنده : اکبر زمانی |

رویانیان و اعلام جزئيات واريز بنزين نوروزي...

رييس ستاد سوخت كشور: ذخيره بنزين100و400توماني در سال آينده نمي‌سوزد. مصرف سوخت در كشور با هدفمندي يارانه‌ها20درصد كاهش يافت.

رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور از تخصيص بنزين نوروزي پيش آغاز سفرهاي نوروزي خبر داد و گفت: اين بنزين پيش از اواخر اسفند ماه در كارت سوخت شهروندان شارژ مي‌شود.

محمد رويانيان روز جمعه در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اين كه ذخيره بنزين 100 توماني در سال آينده نيز در كارت‌هاي سوخت باقي‌مانده و نمي‌سوزد، گفت: در عين حال رانندگان مي‌توانند به طور همزمان از دو نرخ سوخت به طور همزمان استفاده كنند.

وي با اشاره به اين كه رانندگاني كه تاكنون از سهميه 400 توماني خود استفاده نكرده‌اند اين سهميه نيز همچنان در كارت‌هاي سوخت آن‌ها ذخيره خواهد شد، افزود: سهميه نوروزي به زودي تصويب شده و با توجه به دستور رييس جمهوري براي تسريع در سفرهاي نوروزي، پيش از آغاز اين سفرها در كارت سوخت رانندگان واريز مي‌شود تا براي سفرهاي نوروزي مشكلي نداشته باشند.

رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور تاكيد كرد: اين سهميه به غير از سهميه اسفند و فروردين است كه در كارت‌هاي سوخت براي انجام سفرهاي نوروزي واريز خواهد شد.

وي گفت: در سال آينده نيز همچنان بنزين 100 ، 400 و 700 توماني عرضه خواهد شد.

وي از كاهش 20 درصدي مصرف سوخت به خصوص در بخش گازوئيل با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها خبر داد و به ايسنا گفت: قيمت منطقه‌اي گازوئيل و نفت افزايش يافته و اميدواريم با سامانه‌هاي هوشمند و تدابير انديشيده شده جلوي قاچاق گازوئيل در كشور گرفته شود.

رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور با اشاره به اين كه پيش از هدفمندي يارانه‌ها ميزان مصرف بنزين در كشور 63 ميليون ليتر در روز بود، افزود: هم‌اكنون اين رقم به حدود 51 ميليون ليتر كاهش يافته است.

وي شبكه كارآمد مترو و اتوبوس را يكي از ضروريات توسعه حمل و نقل به خصوص در تهران عنوان كرد و گفت: اين امر يكي از دغدغه‌هاي اصلي مسوولان است.


موضوعات مرتبط: هدفمندی یارانه‌ها

تاريخ : جمعه بیست و نهم بهمن ۱۳۸۹ | 16:5 | نویسنده : اکبر زمانی |

معرفی سوره 1 (حمد):

فاتحه یا فاتحه الکتاب نام نخستین سوره در کتاب قرآن است. فاتحه از سوره‌های مکی است و از ۷ آیه تشکیل شده  است . این سوره اولین سوره از نظر قرآنی و دومین سوره از جهت نزولی است.  سوره حمد دارای ۲۷ کلمه و ۱۴۰حرف است...


موضوعات مرتبط: قرآن

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه بیست و نهم بهمن ۱۳۸۹ | 6:50 | نویسنده : اکبر زمانی |

شماره پیامك‌های ضروری كشور...

گرفتن خلافی ماشین:30005151 ( عدد عمودی كنار كارت رو بفرستید)

گزارش اطلاع دادن تخلف تاكسی: 30004246( شماره پلاك ماشین متخلف رو بفرستید)

رهگیری نامه پستی: 2000441 (ابتدا حرف Rرا بنویسید و بعد شماره روی رسید پستی رو )

مشكلات شهری (شهرداری) : 3000137

اعلام نتیجه كنكور شب قبل از قرارگرفتن در سایت سنجش : 2000000 (شماره داوطلبی رو بفرستید)

با خبر شدن از اخبار انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه : 10001336

دیكشنری : 1000384 یا 1000370 (لغت مورد نظر رو بفرستید) اول باید در سایت عضو بشیدwww.sms2him.com بعدش لغت مورد نظر رو بنویسید

لغت نامه آریان پور : 2000444 Word-to-translate

ایجاد پست در پرشین بلاگ : 300072

گرفتن قبض موبایل : 30009 ( با فرمت زیر بنویسید : تاریخ شروع ؛ تاریخ انتها مثلا 860123 ؛ 860101 یعنی از اول سال 86 تا 23 فرودین ماه)

خدمات بانك ملت : 200033

خدمات بانك اقتصاد نوین : 200050

خدمات بانك سپه:200020 - 200021-200022

خدمات بانك كشاورزی : 2000911- 200093

خدمات بانك سامان : 20000

خدمات بانك صادرات :200060

خدمات بانك تجارت : 200070

(توجه داشته باشید برای استفاده از خدمات بانك ها اول باید در شعب درخواست رو پر كنید)

اطلاعات پرواز : 2000444 : ( با این فرمت : پرواز Filight-code)

نرخ ارزهای رایج : 2000444 با این فرمت : Currency-name

اطلاعات هوا : 1000305 ( پیش شماره شهر مورد نظر بدون صفر رو بفرستید)

ساعت كشورها : 1000392 (نام كشور رو بفرستید)

مكان های دیدنی هر شهر : 1000394

مسافت بین شهر ها : 1000396

آخرین بازی های كامپیوتری : 1000400

جدیدترین نرم افزار ها : 1000401

اطلاع از اینكه دامین مورد نظر رجستر شده یا خیر : 1000355

بورس - نرخ سهام یك شركت : 2000444 ---بنویسید : Bourse sompany -id

بورس - بیشترین افزایش قیمت : 2000444 ---بنویسید : Bourse high

بورس- كمترین افزایش قیمت : 2000444 ( بنویسید : Bourse low)

اوقات شرعی : 2000916


موضوعات مرتبط: خدمات اینترنتی و الکترونیک

تاريخ : جمعه بیست و نهم بهمن ۱۳۸۹ | 6:30 | نویسنده : اکبر زمانی |

به محض شماره‌گیری 0098 هزینه‌های رومینگ محاسبه می‌شود...

مشترکان تلفن همراه باید به این نکته توجه کنند که به محض شماره‌گیری 0098، هزینه‌های رومینگ محاسبه خواهد شد، یعنی اگر این تماس بدون پاسخ بوده و یا به شنیدن پیغام شبکه منجر باشد و یا شماره‌گیری به‌صورت ناقص انجام شود هم شامل هزینه رومینگ خواهد شد.

طریقه شماره‌گیری در هنگام استفاده از سرویس رومینگ در تلفن همراه باید ابتدا شماره #4#4#4 009891 و در شماره ثابت (تهران) #4#4#4#4#4#4#4#4 009821 گرفته شود.

هم‌چنین مشترکانی که در نواحی مرزی زندگی و یا در آن محل‌ها رفت و آمد دارند، باید به نام شبکه برروی گوشی خود بسیار توجه داشته باشند، چرا که ممکن است شبکه ثبت شده، شبکه تلفن همراه ایران نباشد و مشترک پرداخت هزینه مکالمات بین‌الملل یا اصطلاحا ‹‹رومینگ›› را متحمل شود، به‌طور مثال چنانچه نام شبکه ایران IR-TCI به نامی دیگر تبدیل شود، باید سیستم شبکه موبایل از حالت Automatic به حالت Manual درآورده و شبکه ایران انتخاب شود.

انجام هر مکالمه حتی درصورت مفقود شدن گوشی برعهده خود مشترک است، این موضوعی است که از سوی اپراتور اعلام شده و بارها تاکید شده است که مشترکان توجه کنند در مسافرت‌های خارج از کشور مواظب گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی خود باشند و درصورت گم شدن یا سرقت سریعا به قطع آن اقدام کنند چرا که هزینه‌های کم‌تر از 60 ثانیه در مکالمات بین‌الملل (رومینگ) یک دقیقه محاسبه می‌شود.

باید به این موضوع توجه شود که پیش از سفر به خارج از کشور، شناسنامه تلفن همراه و آخرین صورتحساب پرداختی نزد اقوام درجه یک گذاشته شود تا درصورت مفقود شدن تلفن همراه در خارج از کشور، موضوع در دفاتر ایران قابل پیگیری باشد.

هم‌چنین در مسافرت‌های خارج از کشور خصوصاً به کشور عراق تحت هیچ شرایطی تلفن همراه را در اختیار دیگران قرار نداده و در موارد بازرسی و یا امانت گذاشتن در هتل اقامت، سیم کارت را از گوشی خارج کرده و نزد خود نگهدارند.

لازم به ذکر است که به دلیل تأخیر در دریافت اطلاعات از اپراتورهای کشورهای دیگر ممکن است هزینه مکالمات رومینگ در دوره‌های آتی نیز منعکس شود.

اما از نکاتی که مشترکان باید به آن در زمان خرید سیم‌کارت به آن توجه کنند این است که در زمان خرید تلفن همراه دقت شود که هزینه رومینگ یا مکالمه محاسبه نشده در صورتحساب‌های قبلی وجود نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا هم‌چنین درصورت دارا بودن کارت اعتباری از طریق پرتال همراه اول در هر کجای جهان می‎‎‎توان اقدام به پرداخت صورتحساب کرد و با توجه به گران بودن نرخ رومینگ بین‌‎‎‎الملل در اپراتورهای کشورهای دیگر و نیز محاسبه نرخ رومینگ آن اپراتورها به صورت دقیقه‌‎‎‎ای به مشترکان توصیه می‌‎‎‎شود از تکرار تماس‌های ناموفق بپرهیزند.

هم‌چنین مشترکان لازم است به خاطر بسپارند که شناسه‌‎‎‎های شارژ خود را پس از وارد کردن معدوم کنند تا از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری شود.

منبع خبر: TCT


موضوعات مرتبط: Mobile

تاريخ : جمعه بیست و نهم بهمن ۱۳۸۹ | 3:55 | نویسنده : اکبر زمانی |

ترفند فعال کردن یک امکان جالب در نرم افزار Yahoo Messenger:

اگر از کاربران همیشگی مسنجر محبوب ، یاهو مسنجر باشید ، حتماً به این موضوع پی بردید که نمایش PM ها گاهی چه آزارهنده میشود؟ به ویژه وقتی مشغول کاری هستید و با ارسال PM از جانب دوستانتان پنجره PM به طور مزاحمی ظاهر میشود. به خصوص وقتی شخصی در کنار شما حضور دارد این موضوع آزاردهنده تر نیز میشود.
پس علاوه بر این موضوع برای تنوع هم که شده خوب است با استفاده از این ترفند نوع نمایش پنجره PM به هنگامی که دوستانتان به شما پیام میدهند را عوض کنید. مطمئن باشید از این تغییر رویه پشیمان نخواهید شد. لازم به ذکر است این نوع نمایش در مسنجر Windows Live Messenger به طور پیش فرض فعال است.

بدین منظور:
نرم افزار Yahoo Messenger را اجرا کنید.
از منوی Messenger به Preferences بروید.
در لیست Category گزینه Messages را انتخاب کنید.
اکنون تنظیمات مربوط به این قسمت را در بخش دیگر پنجره مشاهده میکنید.
حال تیک گزینه Minimize the message window to the taskbar را از قسمت When I recive a new message بزنید.
در زیر مجموعه آن تیک گزینه Show messages at the bottom right of screen را نیز بزنید.
دکمه OK را بزنید تا تنظیمات ذخیره شود.
اکنون منتظر بمانید تا دوستی به شما PM دهد، سپس خواهید دید پیام او در پنجره کوچکی ابتدا نمایش داده میشود و خودتان میتوانید با باز کردن پنجره PM در Taskbar، پیام او را بخوانید.
دقت کنید اگر گزینه Show messages at the bottom right of screen را نزنید، این پنجره کوچک هم دیگر نمایش داده نمیشود.

منبع خبر: iritn


موضوعات مرتبط: ترفندها

تاريخ : جمعه بیست و نهم بهمن ۱۳۸۹ | 3:50 | نویسنده : اکبر زمانی |

مردی كه نیمی از مغز خود را از دست داده است...

این مرد نیمی از مغز خود را در یک نزاع از دست داده و

فقط یک معجزه او را به زندگی باز گردانده است. 


موضوعات مرتبط: عکس

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه بیست و نهم بهمن ۱۳۸۹ | 3:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویری از تشييع پيكر شهيد صانع ژاله در تهران و پاوه...

تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ | 15:51 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویری از فستیوال فانوس‌ها در چین...تصاویر از: خبرآنلاین


موضوعات مرتبط: عکس

تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ | 15:35 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاویر دیدنی از یک روستا در هلند...

این روستای بسیار زیبا در هلند واقع است که در آن هیچ کوچه و خیابانی دیده نمی شود. مسیر رودخانه تنها راه ارتباطی میان مردم این روستاست و با قایقهای خود در آن رفت و آمد می کنند که نه تنها سخت به نظر نمی رسد که بسیار هم هیجان انگیز است!

تصاویر از وبلاگستان

موضوعات مرتبط: عکس

تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ | 12:51 | نویسنده : اکبر زمانی |

21 طرح بی نظیر و تحسین برانگیز کارت ویزیت:

21 طرح بی نظیر و تحسین برانگیز کارت ویزیت

کارت ویزیت های ابتکاری و زیبا

طراحی خلاقانه و ابتکاری کارت ویزیت به تنهایی می تواند درهای موفقیت را برای یک تجارت پر سود باز کند. ترکیب کارت ویزیت و طرح جذاب باعث می شود شما در بین رقبای خود برجسته تر و قدرتمند تر ظاهر شود. در بازار رقابتی امروز، ارائه یک کارت ملال انگیز با فونت و لوگو سیاه رنگ به هیچ وجه توصیه نمی شود. این نوع کارت تقریبا همیشه توسط بیننده نادیده گرفته می شده و یا توجه کمی به آن می شده است. با نگاه به مجموعه ای زیر متوجه خواهید شد که یک طراحی کارت ویزیت جالب و جذاب از چه ویژگی هایی برخوردار است. سایت پرشین جی اف ایکس شما کاربران گرامی را به دیدن این مجموعه بی نظیر و با طراحی های خلاقانه دعوت می نماید.


 
Matchbook Card


موضوعات مرتبط: هنر، خلاقیت، فناوری

ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ | 4:20 | نویسنده : اکبر زمانی |

فرمول مخفی کوکاکولا پس از ۱۲۵ سال برملا شد...

800px-Coca-Cola_Glas_mit_Eis.jpg

‏ کوکاکولا یک نوشابه است اما طی ده ها سال داستان های زیادی در مورد فرمول مخفی این نوشیدنی محبوب وجود داشته است. همین فرمول چند خطی فناوری انحصاری این شرکت محسوب میشده و حالا یک برنامه رادیویی، ادعا کرده که دستور تهیه نوشابه کوکاکولا که ۱۲۵ سال در اعماق شرکت محبوس بوده است را یافته است. ‏

داستان این فرمول شگفت انگیز از آنجا شروع می شود که جان پمبرتون در زمان جنگ های داخلی آمریکا، این فرمول را کشف کرد و دستورش را در کتابی که دستور تهیه داروهای پزشکی هم در آن بود نوشت، کتابی که نسل به نسل، دست به دست می شد. ‏

عکسی از این دستور اسرار آمیز در مجله آتلانتا به تاریخ ۱۸ فوریه سال ۱۹۷۹ میلادی چاپ گشته بود اما در آن زمان کسی به این تصویر و مقاله توجهی نکرده بود. حالا این برنامه رادیویی موفق به کشف آن شده و پس از تحقیقات انجام شده متوجه شدند که این همان دستور اصلی کوکاکولا است. البته در این فرمول فناوری پیچیده ای مانند معماری های چند نانومتری پیدا نمی کنید! اما شاید با دیدن این فرمول جور دیگری به این نوشیدنی نگاه کنید: ‏

مواد لازم : ‏

- محلول مایع حاصل از کوکائین: ۱۰/۶ گرم ‏
- اسید سیتریک: ۸۵ گرم ‏
- کافئین: ۲۸ گرم ‏
- شکر: ۳۰ ( واحد اندازه گیری اش نامشخص است) ‏
- آب: ۹/۴ لیتر ‏
- آب لیمو: ۹۴۶ میلی لیتر ‏
- وانیل: ۲۸ گرم ‏
- کارامل: ۴۲ گرم ‏

فرمول مخفی برای 7X ‏

- الکل: ۹۴۶ میلی لیتر ‏
- عصاره پرتقال: ۲۰ قطره ‏
- عصاره لیمو: ۳۰ قطره ‏
- عصاره جوز هندی: ۱۰ قطره ‏
- عصاره گشنیز: ۵ قطره ‏
- عصاره نرولی: ۱۰ قطره ‏
- عصاره دارچین: ۱۰ قطره ‏

کوکا کولا برای محفوظ نگاه داشتن فرمول، آنرا به صورت ۲۴ ساعته تحت نظارت داشت، حتی مدیران هم تنها نیمی از آن را می دانستند و ۲ مدیر هرگز نمیتوانستند با یکدیگر تنها باشند. ‏

آسا کندلر مدیر کوکاکولا، زمانی که دستور را از پمبرتون در سال ۱۸۸۷ خرید، خیلی نگران این بود که مبادا فرمول را از او بربایند و به همین خاطرجدول محتویات را از روی شیشه های نوشابه پاک کرد تا کسی این فرمول را نبیند. و دستور داد که لیست محتویات هیچ گاه نباید در جایی نوشته شود. ‏

در واقع درز کردن این فرمول هم اکنون به ضرر کوکاکولا هم نخواهد بود، زیرا کسی نمی تواند آنرا به صورت ۱۰۰٪ شبیه سازی کند. ‏

دلیلش هم همان محلولی است که از برگ کوکائین استخراج می شود و این تنها کوکا کولاست که با سازمان سرپرستی و ساماندهی مواد مخدر آمریکا قرارداد دارد و اجازه نامه رسمی جهت استفاده از آن را دریافت کرده است.


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی و ضروری

تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ | 4:15 | نویسنده : اکبر زمانی |

دارنده بیشترین انگشتان دست و پا...

دختر بچه یک ساله میانماری لی یادی مین ( Lei Yadi Min ) با داشتن ۲۶ انگشت دست و پا رکورد دارنده بیشترین انگشتان دست و پا را شکست.وی در هر دست خود ۶ انگشت و در هر پای خود ۷ انگشت دارد.

لی یادی مین :: Lei Yadi Min

لی یادی مین :: Lei Yadi Min

وی هم اکنون با مادر و خواهرش در شهر اککلاپای جنوبی ( North Okkalapa Township ) در یانگون ( Yangon ) پایتخت میانمار زندگی می کند.
دو پسر بچه هندی نیز نام شان در کتاب رکوردهای جهانی گینس با داشتن ۲۵ انگشت دست و پا به ثبت رسیده بود که هم اکنون می توان امیدوار بود نام لی یادی مین به کتاب رکوردهای جهانی گینس ۲۰۱۲ وارد شود.


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی و ضروری

تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ | 4:10 | نویسنده : اکبر زمانی |

ساعت مچی که زمان 37 شهر را یک‌جا نشان می‌دهد...

این ساعت زیبا و خودکوک که از طلای صورتی 18 عیار ساخته شده، زمان را در 37 شهر بزرگ جهان، به شکل همزمان نشان می دهد. چرخ دنده ها در هر ساعت 28800 ارتعاش ایجاد می‌کنند تا زمان را کالیبره کنند.ساعتی با 37 منطقه زمانی گوناگون
این ساعت برای اینکه بتواند 37 منطقه زمانی گوناگون را همزمان پوشش دهد، از سه صفحه تشکیل شده است: یک صفحه یاقوتی منحصربه‌فرد که به کمک سایه‌ها روز و شب را نشان می‌دهد، یک صفحه فلزی که حکم نقشه را دارد و نام شهرهای گوناگون روی آن حک شده و یک حلقه فلزی که اعداد ساعت روی آن درج شده‌اند.


 


بخش میانی از چرخ‌دنده‌هایی تشکیل شده که 28800 ارتعاش در ساعت را ایجاد می‌کنند، برای حدود 40 ساعت نیروی ذخیره دارند و به شکل خودکوک به نمایش ساعت ادامه میدهند.استفاده از این ساعت علیرغم پیچیدگی ساختارش برای کاربران بسیارآسان است. کافی است فرد زمان مرجع را انتخاب کند و آنرا روبروی مثلث سیاهی قرار دهد که در ساعت 6 قرار دارد و پس از آن زمان نمایش داده شده کنار شهر مورد نظر را بخواند.
در این ساعت، شهرهایی که با گرینویچ اختلاف ساعت کامل دارند به رنگ سیاه و دیگر شهرها به رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند.

بیش از 255 سال است که شرکت Vacheron Constantin در ژنو، سوئیس، بی‌وقفه به ساخت ساعت‌های گوناگون پرداخته است. در میان ساعت‌هایی که حدود 90 سال پیش تاکنون توسط این شرکت ساخته شده‌اند، می‌توان ساعت‌هایی را یافت که زمان دقیق را در تعدادی از مناطق جهان به شکل همزمان نشان می‌دهند. این ساعت استثنایی خودکوک با 37 منطقه زمانی -شامل شهرهایی مانند تهران که اختلاف نیم یا ربع‌ساعتی با ساعت جهانی دارند- و ساختاری پیچیده که از طلای صورتی ساخته شده، تازه‌ترین تلاش Vacheron Constantin در این زمینه است.

این شرکت در سال 1755 آغاز به کار کرد و در اولین دهه‌های قرن نوزدهم موفق شد محصولاتش را در ایالات متحده و چین به فروش برساند. با تعریف 24 منطقه زمانی در سراسر جهان و انتخاب گرینویچ به عنوان مبداء در سال 1884 ایده ساخت ساعت‌هایی که زمان را در بزرگترین شهرهای جهان به دقت و همزمان نشان دهند، توسط بهترین ساعت‌سازان Vacheron Constantin مطرح شد. این ساعت‌ها می‌توانستند برای مسافرانی که مرزها را پشت سر می‌گذاشتند و با کشتی یا راه‌آهن به دیگر نقاط جهان سفر می‌کردند، بسیارمفید باشند.

به گزارش گیزمگ، ساعت جدید Vacheron Constantin که زمان در 37 منطقه مختلف جهان را به شکل همزمان نشان می‌دهد، تازه‌ترین نمونه از این ساعت‌ها است. اولین نمونه از ساعت‌هایی با مناطق زمانی گوناگون در سال 1932 توسط همین شرکت ساخته شده است. این ساعت که 24 منطقه زمانی گوناگون را پوشش می‌داده، شامل صفحه اصلی و دیسک گردانی بوده که روی صفحه اولیه حرکت می‌کرده و زمان در شهرهای گوناگون را نشان می‌داده است.

پس از آن ساعت‌هایی ساخته شدند که زمان در 31 شهر بزرگ جهان را همزمان نشان می‌دادند و مدتی بعد جای آنها را ساعت‌هایی گرفتند که زمان را در 30 شهر بزرگ منهای قاهره نشان می‌دادند.

در سال‌های بعد شش نمونه ساعت رومیزی ساخته شدند که صفحه متحرک داشتند و می‌توانستند زمان در 67 نقطه مختلف زمین را همراه با اعلام روز و شب در تابستان و زمستان پاریس نشان دهند. پس از آنها ساعت‌هایی ساخته شدند که می‌توانستند به کمک صفحه متحرکی که روی صفحه اصلی آنها می‌چرخید، زمان را در 41 شهر گوناگون همراه با روز و شب در تمامی این شهرها نشان دهند و در نهایت برای اولین‌بار ساعت مچی‌یی به سفارش یکی از مقامات مصری ساخته شد که هنوز هم مورد توجه بسیاری از مجموعه‌داران و متخصصان است.

اختراعی برای کالیبره‌ کردن زمان

مهندسان و طراحان شرکت Vacheron Constantin تلاش کردند با استفاده از حرکات مکانیکی، ساعتی بسازند که نه‌تنها بتواند زمان را در 24 منطقه زمانی زمین نشان دهد، بلکه قادر باشد زمان دقیق در مناطقی را نشان دهد که با گرینویچ چندین ساعت به علاوه نیم یا یک‌ربع ساعت فاصله زمانی دارند. کشور ما با اختلاف 3.5 ساعت با ساعت گرینویچ یکی از این کشورها است.

این ساعت برای اینکه بتواند 37 منطقه زمانی گوناگون را همزمان پوشش دهد و زمان را کالیبره کند، از سه صفحه تشکیل شده است: یک صفحه یاقوتی منحصربه‌فرد که به کمک سایه‌ها روز و شب را نشان می‌دهد، یک صفحه فلزی که حکم نقشه را دارد و نام شهرهای گوناگون روی آن حک شده و یک حلقه فلزی که اعداد ساعت روی آن درج شده‌اند.

بخش میانی از چرخ‌دنده‌هایی تشکیل شده که 28800 ارتعاش در ساعت را ایجاد می‌کنند، برای حدود 40 ساعت نیروی ذخیره دارند و به شکل خودکوک به نمایش ساعت ادامه می‌دهند.

پیچیده با کاربری آسان
استفاده از این ساعت علیرغم پیچیدگی ساختارش برای کاربران بسیارآسان است. کافی است فرد زمان مرجع را انتخاب کند و آنرا روبروی مثلث سیاهی قرار دهد که در ساعت 6 قرار دارد و پس از آن زمان نمایش داده شده کنار شهر مورد نظر را بخواند. در این ساعت، شهرهایی که با گرینویچ اختلاف ساعت کامل دارند به رنگ سیاه و دیگر شهرها به رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند.

این ساعت منحصربه‌فرد با قطر 42.5 میلیمتر از طلای صورتی 18 عیار ساخته شده، بند آن از جنس چرم تمساح قهوه‌ای است و تا عمق 30 متری آب، می‌تواند خاصیت ضدآب خود را حفظ کند.


موضوعات مرتبط: هنر، خلاقیت، فناوری

تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ | 4:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

نمایشگر جدید باکیفیت 307 میلیون پیکسل:

گروهی از کارشناسان ادعا می‌کنند که بر پایه آخرین مطالعات و بررسی‌های خود موفق به تولید باکیفیت‌ترین نمایشگر دنیا شده‌اند.
 
این نمایشگر که توسط دانشمندان "مرکز توسعه کامپیوتری تگزاس" وابسته به دانشگاه تگزاس تولید شده است، Stallion نام دارد و می‌تواند تصاویر را با کیفیت 307 میلیون پیکسل پخش کند.

نمایشگر Stallion باکیفیت‌ترین نمایشگر دنیا محسوب می‌شود و برای انجام تحقیقات روی سلول‌ها، اشیاء ریز بسیار مفید خواهد بود.

از دیگر قابلیت‌های نمایشگر جدید 307 میلیون پیکسلی می‌توان به حافظه گرافیکی 36 گیگابایتی، 108 گیگابایت حافظه سیستمی و 100 هسته پردازنده اشاره کرد.

پیش از این نمایشگر 30 اینچی شرکت با کیفیت تصویر 2560 در 1600 پیکسل به عنوان بهترین نمایشگر دنیا محسوب می‌شد.

منبع خبر: IRITN


موضوعات مرتبط: هنر، خلاقیت، فناوری

تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ | 3:15 | نویسنده : اکبر زمانی |

شارژ ۳۳ روزه در مقاوم‌ترین گوشی دنیا:

شرکت سونیم از گوشی مقاوم جدیدی رونمایی کرده که قادر است به مدت 33 روز شارژ نگه دارد.

شرکت سونیم از گوشی XP3300 Force در کنگره جهانی موبایل رونمایی کرد.

این گوشی فوق‌العاده مقاوم از شبکه های GSM پشتیبانی می کند و قادر است در حال مکالمه 24 ساعت و در حال آماده باش 800 ساعت معادل 33 روز شارژ نگه دارد.

XP3300 علاوه بر پشتیبانی از چهار باند شبکه GSM از GPRS و EDGE، از مرورگر اپرامینی، سیستم ناوبری City Cruiser GPS و دوربین دو مگاپیکسلی با قابلیت ضبط ویدیو پشتیبانی می کند.

سونیم اعلام کرده این گوشی را با قیمت 499 دلار بدون قرار داد از طریق AT&T و T-Mobile در اختیار کاربران قرار می دهد.

منبع خبر: TCT .IR


موضوعات مرتبط: هنر، خلاقیت، فناوری

تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ | 3:10 | نویسنده : اکبر زمانی |

لقب سود‌آورترین شرکت به همراه اول رسید...

 
آخرین رده‌بندی برترین شرکت‌های اقتصادی، همراه اول به عنوان سودآورترین شرکت کشور شناخته شد.

در همایش سالانه معرفی 100 شرکت برتر ایران که در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما توسط سازمان مدیریت صنعتی کشور برگزار شد، همراه‌اول موفق به دریافت لوح و تندیس سودآورترین شرکت کشور شد.

در این همایش که با حضور چهره‌های شاخص اقتصادی و صنعتی کشور برگزار شد، وزرای "ارتباطات و فناوری اطلاعات" و "صنایع و معادن" و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن سخنرانی، لوح و تندیس شرکت‌های برتر را اهدا کردند.

بر اساس آخرین رده‌بندی صورت گرفته سال 89، شرکت ارتباطات سیار ایران(همراه اول) با یک رتبه صعود نسبت به سال گذشته از نظر سودآوری در جایگاه نخست ایستاده است.

پس از همراه اول که با سود 13770 میلیارد ریالی رتبه اول را به خود اختصاص داده است، شرکت‌های ایران خودرو (هولدینگ)، شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت مپنا(هولدینگ) و شرکت فولاد مبارکه اصفهان به ترتیب در رتبه‌های دوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.
طبق رده بندی امسال سازمان معتبر مدیریت صنعتی کشور، همراه اول تنها شرکت گروه ارتباطات و مخابرات است که در بین 10 شرکت برتر از نظر فروش به چشم می خورد.

از نظر میزان درآمد(فروش) پس از همراه اول که با 35230 میلیارد ریال در جایگاه نهم قرار گرفته است، از شرکت‌های حوزه ICT، شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران در رتبه بیستم، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در رتبه بیست و پنجم و شرکت صاایران در رتبه پنجاهم قرار دارند.

در این رده بندی، 10 شرکت پیشرو اقتصادی ایران نیز معرفی شده است. طبق این رده بندی که بر اساس معیار اصلی "تغییر رتبه فروش شرکت‌های فهرست صد شرکت برتر ایران(IMT-100) برای یک دوره سه ساله" صورت گرفته است، شرکت‌ها با معیارهای دیگری نظیر "وجود اطلاعات شرکت در طرح IMT-100" برای حداقل سه سال اخیر"، "منفی نبودن تغییر رتبه فروش شرکت در سال اخیر" و زیان‌ده نبودن شرکت" ارزیابی شده‌اند.

همراه اول علاوه بر اینکه تنها شرکت حوزه ارتباطات و مخابرات است که در جمع 10 شرکت پیشرو اقتصادی کشور قرار گرفته است، در رده بندی گروه ارتباطات و مخابرات نیز به عنوان برترین شرکت انتخاب شده است.

موضوعات مرتبط: خصوصی‌سازی مخابرات ، Mobile

تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ | 3:5 | نویسنده : اکبر زمانی |

ترفند افزودن پسورد دوم به ویندوز:

 شما میتوانید علاوه بر پسوردی که برای هر یوزر در ویندوز تعریف میکنید ، پسورد دومی هم برای ورود به ویندوز قرار دهید و عملأ امنیت سیستم خود را دو چندان کنید. در این ترفند به معرفی این ترفند خواهیم پرداخت.

بدین منظور:
از منوی Start وارد Run شده و عبارت syskey را وارد نمایید. سپس Enter بزنید.
در پنجره کوچک ظاهر شده بر روی دکمه Update کلیک کنید.
اکنون تیک پسورد قسمت Password Startup را بزنید و با دقت فراوان دو بار پسورد خود را وارد نمایید.
پنجره را OK کنید تا پسورد در سیستم ذخیره شود.
همچنین شما با انتخاب Store Startup Key on Floppy Disk میتوانید پسورد خود را بر روی یک فلاپی دیسک ذخیره کنید تا تنها با استفاده از آن بتوانید وارد سیستم شوید.
از این پس با بالا آمادن سیستم به هنگام انتخاب یوزر کاربری ، از شما درخواست پسورد دوم میشود.

افزودن پسورد دوم به ویندوز XP دقت کنید پسورد انتخابی را فراموش نکنید. در صورت فراموش کردن پسورد به هیچ عنوان امکان ورود به ویندوز را نخواهید داشت و ناچارأ باید ویندوز را از نو نصب کنید ، پس نهایت دقت را به کار ببرید.

منبع خبر: ترفندستان

موضوعات مرتبط: ترفندها

تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ | 3:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

پرهزينه‌ترين پروژه‌هاي جهان...

بشر در واقعيت بخشيدن به افکار خود و ايجاد آنچه که موجب شگفتي مي‌شود هيچگاه کوتاهي نکرده است. اين مسئله در طول زمان صورت‌هاي مختلفي داشته، در دوره‌اي از تاريخ ساخت فانوس اسکندريه و برج پيزا ميل شگفتي آفريني انسان را ارضا کرده و در عصر حاضر نيز ساخت تونل کانال مانش و ناوهاي هواپيمابر غول پيکر بوده که انسان را راضي نگاه داشته است.

به گزارش پول‌نيوز، هر چند پروژه‌هاي جديد به مانند نيايشگاه آرتميس و تنديس زئوس داراي روحي لطيف در طراحي و ساخت نيستند اما در نوع خود عجائب فلزي دوره حاضر به شمار مي‌روند که با صرف هزينه‌هاي سرسام آور ساخته شده اند.

پل مرواريد؛ هزينه ساخت: 5 ميليارد دلار

اين پل در واقع طولاني ترين پل معلق جهان است که 1991 متر طول دارد. پل مرواريد در ژاپن قرار دارد و ساخت آن در سال 1998 به پايان رسيد. اين پل طولاني و حيرت آور با قرار گرفتن در آبراه آکاشي، توانسته است شهر کوبه در جزيره هانشو را به شهر ايوايا در جزيره آواجي متصل کند.

شتاب دهنده هادرون؛ هزينه ساخت: 6 ميليارد دلار

هادرون بزرگ‌ترين شتاب دهنده ذرات انرژي در جهان است. هادرون در تونلي زيرزميني به طول 27 کيلومتر و عرض 175 متر در شهر ژنو در نزديکي مرز فرانسه – سوييس قرار دارد.

پل ساني جيم ؛ هزينه ساخت: 6.3 ميليارد دلار

اين پروژه در واقع مجموعه‌اي از پل‌ها در منطقه خليج سانفرانسيسکو در ايالت کاليفرنيا است. اين پل‌ها با ايجاد يک مسير مستقيم بين سانفرانسيسکو و اواکلند قادر هستند روزانه بيش از 270 هزار خودرو را عبور دهند.

رآکتور گداخت هسته‌اي ايتر ؛ هزينه ساخت: 6.5 ميليارد دلار

اين راکتور يک پروژه تحقيقاتي/مهندسي است که مي‌تواند به انتقال فيزيک پلاسما براي نسل ترکيبي برق در آينده (نيروگاه‌هاي همجوشي) کمک کند.به عبارت ديگر ايتر بزرگ‌ترين طرح يک راکتور همجوشي هسته‌اي است که تا کنون طراحي شده است. طرح ايتر در ابتدا طي سال 1985 ميان شوروي سابق و آمريکا مطرح گرديد. در سالهاي بعد، کشورهاي ديگري نيز به اين پروژه وارد شدند و امروز چين، هند، ژاپن، کره جنوبي، روسيه، آمريکا و اتحاديه اروپا در اين پروژه فعاليت دارند.

سيستم خط لوله ترانس-آلاسکا ؛ هزينه ساخت: 8 ميليارد دلار

پروژه خط لوله ترانس آلاسکا شامل 11 ايستگاه گازي، صدها مايل خطوط لوله فرعي و پايانه دريايي والدز است. اين خط لوله که در مجموع طول آن نزديک به 1288 کيلومتر است به منظور انتقال نفت از خليج پرودو به والدز در آلاسکا طراحي و ساخته شده است. اين خط لوله در مالکيت شرکت خدمات خط لوله آلاسکا قرار دارد.

ناو هواپيمابر جرالد فورد؛ هزينه ساخت: 8.1 ميليارد دلار

ناو هواپيمابر جرالد فورد پيشرفته ترين نوع ناو نيروي دريايي آمريکا در کلاس خود محسوب مي‌گردد. اين ناو در 16 ژانويه 2007 به نام سي و هشتمين رئيس‌جمهور ايالات متحده نامگذاري شد. اين ناو جايگزين ناو يو اس اس اينترپرايز مي‌شود که بيش از 50 سال است در خدمت نيروي دريايي ارتش آمريکاست.

تونل کانال مانش؛ هزينه ساخت: 8.31 ميليارد دلار

تونل کانال مانش که بيش از 50 کيلومتر طول دارد،در زير دريا ساخته شده و بندر ادوکاله فرانسه را به شهرک فلکستون انگلستان متصل مي‌کند. اين تونل مسير مناسبي براي حرکت قطارهاي سريع السير يوروستار است. سازه اين تونل به اندازه‌اي جالب است که سازمان «جامعه آمريکايي مهندسان غيرنظامي» در سال 1996 آن را يکي از عجايب هفتگانه جهان مدرن ناميد.

گودال بزرگ بوستون ؛ هزينه ساخت: 14.6 ميليارد دلار

گودال بزرگ بوستون در واقع يک مسير جاده‌اي بسيار عظيم است که تونل اصلي بزرگراه آن با طولي بيش از 5.6 کيلومتر از قلب شهر بوستون مي‌گذرد. اين پروژه به منظور برقراري ارتباط بين شهر بوستون و دو خط راه آهن اصلي در اطراف اين شهر طراحي شده بود.

سد سه تنگراه؛ هزينه ساخت: 26 ميليارد دلار

سد سه تنگراه در واقع سدي است که بر روي رودخانه يانگ تسه در شهر ساندوپينگ بسته شده و در استان هوبي چين واقع است. نيروگاه برقابي ساخته ‌شده در اين سد، بزرگ‌ترين نيروگاه جهان در نوع خود است. بدنه آن در سال 2006 تکميل شد و داراي 2 ژنراتور اصلي اصلي است که ظرفيت توليد برق هر کدام از آنها بيش از 700 مگاوات است. علاوه بر آن شش ژنراتور ديگر آن در زمين قرار دارد که ظرفيت توليد برق اين سد را در مجموع به بيش 22 هزار و پانصد مگاوات مي‌رساند.

مرکز فضايي اي اس اس؛ هزينه ساخت: 157 ميليارد دلار

مرکز فضايي بين‌المللي در واقع پرهزينه ترين و گرانترين ساخته دست بشر است که هزينه ساخت آن مقداري کمتر از دو برابر مجموع تمامي پرهزينه ترين پروژه‌هاي قبلي است. اين سفينه يک مرکز تحقيقات علمي کيهان شناسي است که در مدار پاييني زمين قرار گرفته است. آغاز اجراي ساخت اين پروژه بسيار عظيم در سال 1998 بود و انتظار مي‌رود که در سال 2011 روند اوليه ساخت آن تکميل گردد اما عملياتهاي مختلف ساخت و ساز آن حداقل تا پايان سال 2015 ادامه دارد. اين ابرسفينه نيز همانند ماه با چشم غير مسلح از روي زمين ديده مي‌شود و بزرگ‌ترين جرم فضايي ساخته بشر در تمام تاريخ است. اين يک آزمايشگاه بزرگ در رشته‌هاي زيست شناسي، فيزيک، ستاره شناسي، کيهان شناسي و... مي‌باشد.


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی و ضروری

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 13:3 | نویسنده : اکبر زمانی |

اختراعات برتر ايران ميان كشورهاي اسلامي...

«ايران رتبه اول را در ميان كشورهاي اسلامي از نظر تعداد اختراعات داراست اما متاسفانه بخش عمده‌اي از آنها ثبت نمي‌شود.»

به نوشته «تهران امروز»، جعفر مهراد رئيس مركز منطقه‌اي اطلاع رساني علوم و فن‌آوري مي‌گويد: «متاسفانه، آمارهاي ايران كه به سازمان‌هاي بين‌المللي و برحسب مورد بايد گزارش شود يا اعلام نمي‌شود و يا كند است.»

اين در حالي است كه آمريكا، ژاپن، چين و كره جنوبي در حدود 70 درصد از كل كاربردهاي ثبت نامه‌اي در جهان را گزارش كرده اند.

رئيس مركز با اشاره به رتبه كشورهاي اسلامي در ثبت اختراعات و اكتشافات مي‌گويد: «حقوق مالكيت معنوي، به‌ويژه ثبت نامه ها، از عوامل مهم توسعه در نوآوري و پيشرفت‌هاي علمي است. به عنوان فرآورده‌اي از فعاليت‌هاي تحقيق و توسعه، ثبت نامه‌ها پيوند ميان علم و فن‌آوري را مستحكم مي‌كند در اين ارتباط، گرچه تمام نوآوري‌ها به ثبت اختراع نمي‌رسند اما حجم كاربردهاي مرتبط با اختراعات و اكتشافات را مي‌توان به عنوان عاملي براي ميزان توانايي و استعداد نوآوري در يك كشور تلقي كرد.»

مهراد درباره سهم كشورهاي عضو كنفرانس اسلامي در ميزان اختراعات ثبت شده در دنيا مي‌گويد:« براساس آمارهاي منتشره از سوي سازمان مالكيت معنوي جهاني، كل تعداد كاربردهاي ثبت نامه‌اي در جهان در سال 2008 ميلادي 8/ 1 ميليون تخمين زده شده است كه كمتر از يك درصد از آن به كشورهاي عضو سازمان كنفرانس اسلامي تعلق دارد.

براساس داده‌هاي موجود، ايران در سال 2006 ميلادي تعداد 6527 اختراع به ثبت رسانيده است و پس از آن كشورهاي مالزي، اندونزي، تركيه و مصر به ترتيب با ثبت 5033 اختراع در سال 2008، 4606 اختراع در سال 2006، 2397 اختراع در سال 2008، و 2105 اختراع در سال 2007 رتبه‌هاي دوم تا پنجم را به خود اختصاص داده اند.»

به گزارش مهر وي رتبه ششم تا دهم ثبت اختراع كشورهاي اسلامي را متعلق به پاكستان، مراكش، الجزاير، عربستان سعودي و اردن دانست و گفت: «تعداد اختراعات ثبت شده اين كشورها به ترتيب 1548 اختراع در سال 2008 در كشور پاكستان، 1011 اختراع در سال 2008 در كشور مراكش، 849 اختراع در سال 2007 در كشور الجزاير، 770 اختراع در سال 2007 در كشور عربستان سعودي و 566 اختراع در سال 2007 در كشور اردن است.»


موضوعات مرتبط: ایران و هویت من

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 12:45 | نویسنده : اکبر زمانی |

اخذ ماليات از خانه‌هاي خالي‌، به زودي...

رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور با بيان اينکه موضوع اخذ ماليات از واحدهاي خالي از سکنه در اصلاحيه قانون مالياتي حل خواهد شد، گفت: به زودي ويرايش دوم اصلاح قانون مالياتي آغاز مي شود.

علي عسگري در گفت و گو با مهر درباره ماليات واحدهاي مسکوني خالي از سکنه گفت: موضوع اخذ ماليات از واحدهاي خالي از سکنه در اصلاحيه قانون مالياتي حل خواهد شد.

معاون وزير امور اقتصادي و دارايي از اتمام ويرايش اول اصلاح قانون مالياتي خبر داد و افزود: سازمان مالياتي اين اصلاحيه را براي نظرسنجي براي برخي از افراد ارسال کرده است.

وي از دريافت نظرات مختلف در ارتباط با اصلاح قانون مالياتي خبرداد و افزود: در حال حاضر در مرحله جمع بندي نظرات هستيم و پس از آن ويرايش دوم را آغاز خواهيم کرد.

عسگري مطرح کرد که اگر اين رسيدگي به قانون به صورت اصل هشتادوپنجمي صورت گيرد به تسريع تصويب قانون کمک خواهد شد.

موضوع اخذ ماليات از واحدهاي خالي از سکنه در سال 81 از قانون مالياتها حذف شده بود و اختلاف نظراتي در مورد اينکه از واحدهاي خالي از سکنه اخذ شود يا خير، وجود داشت.

با توجه به اين امر سازمان مالياتي در قوانين جديد مالياتي به دنبال تعريف پايه‌اي معتبرتر از ماليات بر سرمايه براي دريافت ماليات از واحدهاي مسکوني خالي بود.

همچنين براي نهايي شدن موضوع اخذ يا عدم دريافت ماليات از واحدهاي خالي از سکنه کارهاي کارشناسي بسياري در سازمان مالياتي صورت گرفته است.

سازمان امور مالياتي کشور پيش از اين نيز از آمادگي اين سازمان براي اخذ ماليات از واحدهاي خالي از سکنه خبرداده بود. به هر حال اجراي اين کار نياز به قانوني جامع دارد. پيش از اين نيز مجلس در مورد اين موضوع و به منظور تعديل قيمت مسکن بحثهايي را انجام داده بود.

علي اکبر عرب مازار رئيس سابق سازمان امور مالياتي کشور به مهر گفته است که اخذ ماليات از خانه هاي خالي از سکنه  باعث سوق يافتن مالکين اين واحدها به سمت اجاره آنها مي شود که بدين طريق نيز عرضه واحدهاي اجاره‌اي در سطح شهرها افزايش خواهد يافت.


موضوعات مرتبط: قوانین

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 12:14 | نویسنده : اکبر زمانی |

جزئیات منع تردد برخی خودروهای فرسوده...

معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با تاکید بر اینکه زمان ثبت نام این خودروهای فرسوده تا 30 روز ادامه می یابد تاکید کرد: در صورت تکمیل ظرفیت امکان ثبت نام برای خودروهای فرسوده بیشتر وجود ندارد.

معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به کاهش 2.5 میلیون لیتری مصرف بنزین با از رده خارج شدن خودروهای فرسوده جزئیات منع تردد برخی از خودروهای فرسوده را اعلام کرد.

به گزارش مهر، امیر رضا رجبی امروز در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت از رده خارج کردن خودروهای فرسوده با بیان اینکه از 30 بهمن ماه طرح جدید ثبت نام برای جایگزینی 30 هزار دستگاه خودروی فرسوده شخصی با همکاری بانک ملی و سایپا در سراسر کشور آغاز می شود، درباره شرایط خودروهای فرسوده مشمول این طرح گفت: در اختیار داشتن پلاک منطقه ای ( ایران) و دارای گوهی تسجیل راهبر ناجا، مدل 1354 تا 1364 شمسی، در اختیار داشتن سند قطعی و یا وکالت بلاعزل از مالک از مهمترین شروط اسقاط این خودروها به شمار می رود.

معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با تاکید بر اینکه زمان ثبت نام این خودروهای فرسوده تا 30 روز ادامه می یابد تاکید کرد: در صورت تکمیل ظرفیت امکان ثبت نام برای خودروهای فرسوده بیشتر وجود ندارد.

وی در خصوص میزان تسهیلات اختصاص یافته برای از رده خارج کردن این دسته از خودروهای فرسوده توضیح داد: اختصاص وام 50 میلیون ریالی با بازپرداخت 5 ساله با نرخ سود 14 درصد و محاسبه خودروهای فرسوده به قیمت 10 میلیون ریال به عنوان آورده از مهمترین تسهیلات خروج خودروهای فرسوده است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه متقاضیان در زمان ثبت نام نباید هیچ گونه نرخی را به عنوان حق الزحمه به نمایندگی های مجاز سایپا پرداخت کنند، اظهار داشت: پیش بینی می شود با از رده خارج شدن این تعداد خودروی فرسوده علاوه بر کاهش عمر ناوگان حمل و نقل، کاهش قابل توجهی در مصرف سوخت خودروها حاصل شود.

رجبی همچنین در مورد تعداد خودروهای از رده خارج شده کشور از ابتدای سال 1385 تاکنون بیان کرد: در این مدت نزدیک به 927 هزار دستگاه خودروی فرسوده از رده خارج شده است و پیش بینی می کنیم اوایل سال آینده جشن خروج یک میلیون دستگاه خودروی فرسوده از ناوگان حمل و نقل برگزار شود.

معاون نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، تعداد خودروهای فرسوده از رده خارج شده از ابتدای سال جاری تاکنون را حدود 226 هزار دستگاه اعلام کرد و افزود: در مجموع نزدیک به 30 درصد خودروهای از رده خارج شده بدون جایگزین بوده اند.

وی در پاسخ به سئوال مهر با یادآوری اینکه هم اکنون حدود یک میلیون و 300 هزار دستگاه خودروی فرسوده در ناوگان حمل و نقل کشور تردد می کند بیان کرد: میزان اسقاط و از رده خارج شده خودروهای فرسوده در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 60 درصد افزایش یافته است.

رجبی همچنین در پاسخ به این سئوال از کاهش 2.5 میلیون لیتری مصرف روزانه بنزین کشور با از رده خارج شدن خودروهای فرسوده خبر داد و افزود: با خروج هر دستگاه خودروی فرسوده و جایگزینی خودروهای جدید 50 درصد از مصرف سوخت و تولید آلودگی های زیست محیطی کسر می شود.

این مقام مسئول همچنین در خصوص عمر ناوگان تاکسی های کشور توضیح داد: با خروج حجم وسیعی از تاکسی های فرسوده در شرایط فعلی عمر ناوگان تاکسی کشور به کمتر از 10 سال کاهش یافته است.

رجبی در پایان با اعلام اینکه هم اکنون 18 هزار مورد ثبت نام برای از رده خارج شدن تاکسی های فرسوده انجام شده است، خاطر نشان کرد: از بهمن ماه سال جاری تردد خودروهای سواری سال 1358 شمسی به پایین مشمول آیین نامه منع تردد شده است.


موضوعات مرتبط: قوانین

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 11:45 | نویسنده : اکبر زمانی |

کشف مواد سمی در لامپ‌های LED...

تیم تحقیقاتی، میزان مواد سمی را در لامپ‌های کوچک رنگی که در اعیاد و جشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، چراغ‌های راهنمایی و چراغ‌های خودروها اندازه گرفتند. آنها دریافتند که فقط لامپ‌های کم نور قرمز، 8 برابر بیش از میزان استاندارد سرب دارند.

طبق بررسی‌های جدید، محصولات LED که تحت عنوان محصولات ایمن و سازگار با محیط‌زیست فروخته می‌شوند، حاوی مقادیر قابل توجهی سرب، آرسنیک و مواد خطرناک دیگر هستند.

این محصولات، نسل جدید لامپ‌های روشنایی محسوب می‌شوند. دکتر اولادل اوگونسیتان، از دانشگاه یوسی ایروین می‌گوید: زمانی که به‌دنبال صرفه‌جویی در منابع انرژی و جلوگیری از گرمایش زمین هستیم، باید نسبت به سمی بودن اجناسی هم که مصرف می‌کنیم، هوشیار باشیم.

تیم تحقیقاتی، میزان مواد سمی را در لامپ‌های کوچک رنگی که در اعیاد و جشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، چراغ‌های راهنمایی و چراغ‌های خودروها اندازه گرفتند. آنها دریافتند که فقط لامپ‌های کم نور قرمز، 8 برابر بیش از میزان استاندارد سرب دارند.

سرب، آرسنیک و فلزات دیگر که در لامپ‌ها و اجزای مرتبط با آنها یافت می‌شوند، می‌توانند باعث انواع سرطان، آسیب‌های عصبی، بیماری کلیه، فشار خون و التهابات پوستی بشوند. همچنین مس که در بعضی از این محصولات یافت می‌شود برای آبزیان، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها خطرناک است.

دکتر اوگونسیتان اضافه می‌کند که شکستن یک لامپ به تنهایی عامل ایجاد سرطان نیست ولی می‌تواند در نوک هرم عوامل مزمن سرطان‌زای دیگر قرار بگیرد. باید توجه داشت که چون سرب شیرین مزه است، این احتمال وجود دارد که کودکان لامپ‌های کوچک رنگی را با آب‌نبات اشتباه بگیرند.

خطرات این مواد در تمام اجزای لامپ‌ها و در هر مرحله از تولید، استفاده و انهدام آنها وجود دارد. زمانی که یک لامپ LED می‌شکند باید بقایای آن را با یک جاروی دسته بلند در حالی که از ماسک و دستکش استفاده می‌کنیم، جمع کنیم و نیز رفتگران که بعد از حوادث ترافیکی خیابان‌ها را تمیز می‌کنند، باید به پوشش‌های ایمنی مجهز باشند.


موضوعات مرتبط: پزشکی و سلامت

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 11:34 | نویسنده : اکبر زمانی |

زمان برداشت قسط دوم يارانه‌های نقدی...

مبلغ واريزي مشابه نوبت اول و به ازاي هر نفر معادل 890 هزار ريال خواهد بود.

رييس سازمان هدفمند کردن يارانه‌ها اعلام کرد: قسط دوم يارانه نقدي از فردا و بطور همزمان در سراسر کشور به حساب سرپرستان خانوار واريز مي‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت بهروز مرادي با اعلام اين خبر اظهار داشت: مبلغ واريزي مشابه نوبت اول و به ازاي هر نفر معادل890هزار ريال خواهد بود.

رييس کميته اطلاع‌رساني ستاد هدفمند کردن يارانه‌ها با اين مطلب که يارانه نقدي واريز شده مربوط به اسفند ماه سال جاري و فروردين سال آينده خواهد بود، تاکيد کرد: يارانه نقدي واريز شده به حساب سرپرستان خانوار از اول اسفند ماه قابل برداشت است.


موضوعات مرتبط: هدفمندی یارانه‌ها

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 11:30 | نویسنده : اکبر زمانی |

تصاويري از كارگاه تنورسازی به روش سنتی...

كارگاه‌های سنتی تنورسازی در مشهد فارغ از دنیای مدرن امروزی همچنان به كار خود ادامه می‌دهند.

به گزارش ایسنا امروزه تنور‌های سفالی بیشتر مورد استفاده هتل‌ها، رستوران‌ها و برخی كشاورزان در روستا‌ها برای پخت نان قرار می‌گیرد. سفارش تنور توسط كشاورزان در پاییز بیشتر از فصلهای دیگر است زیرا كشاورزان محصولات خود فروخته و توان مالی بهتری دارند.

گفتنی است تعدادی از این تنور‌ها به كشور امارات نیز فروخته‌ شده است.

برای ساخت تنور از كاه، نمك، موی بز، خاك رس و آب استفاده می‌شود. خاك رس مورد استفاده از منطقه شترك مشهد تهیه می‌شود.كاه و مو برای استقامت جنس تنور است تا در هنگام حمل و نقل آسیب نبیند. نمك نیز بر استقامت تنور را در برابر آتش می‌افزاید. تنورها با قطر داخلی 70 ، 80 ، 90 ، 100 و 120 سانتیمتر ساخته می‌شود. هر نفر در روز می‌تواند یك تنور را بسازد،‌ ولی به طور میانگین در هر سال تنها 80 تنور در این كارگاه ساخته می‌شود.

كارگاهی كه در عكس‌ها مشاهده می‌نمایید بخش كوچكی از یك كارگاه سنگبری است كه سال‌هاست افرادی باذوق با زنده نگه داشتن این هنر، مشغول ساخت تنور سفالی هستند و از این راه امرار معاش می‌كنند.

كارگاه تنورسازی به روش سنتی

كارگاه تنورسازی به روش سنتی

كارگاه تنورسازی به روش سنتی

كارگاه تنورسازی به روش سنتی

كارگاه تنورسازی به روش سنتی

كارگاه تنورسازی به روش سنتی

كارگاه تنورسازی به روش سنتی

كارگاه تنورسازی به روش سنتی

كارگاه تنورسازی به روش سنتی

كارگاه تنورسازی به روش سنتی

كارگاه تنورسازی به روش سنتی

كارگاه تنورسازی به روش سنتی

عكاس : امین خسروشاهی


موضوعات مرتبط: ایران و هویت من ، عکس

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 5:25 | نویسنده : اکبر زمانی |

دستورالعمل‌ها و ضوابط نصب و استفاده از آنتن‌های تلفن همراه...

وقتی آنتن و دکل به میزان لازم نصب شود، ‌گوشی‌های تلفن همراه نیز امواج کمتری منتشر می‌کند و به این ترتیب خطر تشعشعات گوشی نیز کمتر می‌شود.

 دکتر صادق عباسی شاهکوه ـ رییس امور بین‌الملل و مهندسی ارتباطات رگولاتوری با اشاره به مطلب گفت: اپراتورهای تلفن همراه برای ارایه خدمات و پوشش بهتر، نیازمند افزایش آنتن و دکل های خود هستند، از این رو موضوع استاندارد بودن این آنتن‌ها بیش از گذشته باید مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: از موضوعاتی که در تدوین دستورالمل ضوابط نصب و استفاده از آنتن ها مورد توجه قرار گرفته ، ایمن بودن خود دکل و آنتن است که ضوابط بین‌المللی مشخصی دارد.

وی افزود: ضوابطی نیز برای توان سازه زیر دکل تدوین خواهد شد،‌ چراکه سازه باید بتواند وزن دکل را تحمل کند و در هنگام وقوع زمین لرزه یا حادثه غیر مترقبه، خطر ساز نبوده و ایمن باشد.

عباسی گفت: ‌استاندارد دیگری که در آنتن‌های تلفن همراه رعایت آن الزامی است، چگالی امواج مغناطیسی است، البته در حال حاضر در این زمینه مشکلی نداریم و استانداردهای مربوط به این مورد به طور کامل رعایت می شود و سازمان انرژی اتمی نیز به این موضوع نظارت دارد.

وی افزود: ممانعت مردم از نصب آنتن‌های BTS تلفن همراه به دلیل شایعاتی مبنی بر مضر بودن این آنتن ها بر سلامتی انسان سبب شده است که اپراتورهای موبایل در برخی نقاط مسکونی امکان نصب این دکل‌ها را نداشته باشند.

عباسی گفت: در حالیکه برای کاهش خطرات و مضرات احتمالی آنتن‌های تلفن همراه توصیه می‌شود، تعداد آنتن‌ها افزایش یابد، زیرا ‌هر چه تعداد آنتن‌ها افزایش یابد، از قدرت امواج منتشر شده کاسته شده و این امر منجر به کاهش خطرات احتمالی ناشی از انتشار امواج رادیویی از سوی آنتن‌های BTS می‌شود.

وی افزود: به گفته رییس مرکز امور بین‌الملل و مهندسی ارتباطات سازمان تنظیم مقررات در این دستورالعمل مسایل مربوط به زیبا سازی محیط ، استفاده اشتراکی از دکل‌ها، ایمنی دکل، حفاظت از محیط زیست، ‌فواصل دکل‌ها و حداقل فاصله بین دکل ها مورد توجه قرار خواهد گرفت.

عباسی گفت: در حال حاضر که دستورالعمل قانونی در مورد نصب و استفاده از آنتن ها وجود ندارد ، رگولاتوری ضوابط مربوط به این حوزه را در قالب 'توصیه‌های فنی' مطرح می کند.

این مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (سازمان رگولاتوری) پیش بینی کرد که مراحل تدوین و تصویب دستورالعمل ضوابط نصب و استفاده از آنتن های تلفن همراه در کمیسیون رگولاتوری یکسال به طول انجامد.

منبع خبر: ایسنا


موضوعات مرتبط: Mobile

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 5:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

ترفند مشاهده‌ی اطلاعات سخت‌افزاری به شکل نرم‌افزاری...

شاید شما نیز علاقه مند باشید تا به ریز اطلاعات سخت افزاری سیستمتان به شکل دقیق پی ببرید. برای اینکار چه میکنید؟ کیس را باز میکنید و از روی قطعات به اطلاعات مورد نیاز پی میبرید؟

 
دست نگه دارید! با ترفندی ساده با استفاده از ابزار مخفی ویندوز XP میتوانید به اطلاعات کامل سخت افزاری سیستم خود پی ببرید.

برای اینکار:
از منوی Start وارد Run شوید.
اکنون عبارت DXDIAG را وارد نموده و Enter بزنید.
اگر از شما سوالی هم شد Yes بزنید.
در پنجره باز شده اطلاعات کاملی از جزئیات سخت افزاری سیستم تان خواهید داشت.


موضوعات مرتبط: ترفندها

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 5:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

رقابت آگهی‌های تبلیغاتی خلاقانه و جالب مک دونالد از سراسر دنیا:

رقابت آگهی های تبلیغاتی خلاقانه و جالب مک دونالد از سراسر دنیا

در این مجموعه، رقابت آگهی‌های تبلیغاتی خلاقانه و جالب مک دونالد از سراسر دنیا را مشاهده می‌فرمایید.

موضوعات مرتبط: هنر، خلاقیت، فناوری

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 3:35 | نویسنده : اکبر زمانی |

۱۶ واقعیت غیر معمول در مورد بدن انسان (۲):

شما چقدر در مورد بدن خود می دانید ؟ در این مطلب با ۸ واقعیت غیرمعمول در مورد بدنتان روبرو خواهید شد . مواردی که به نظرم کمتر به آنها اشاره شده است . (بخش دوم و نهایی)

۹- سرعت عطسه

هوایی که موقع عطسه کردن از دهان خارج میشود بالغ بر ۱۶۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد.عطسه کردن فشار بسیار زیادی به بدن تحمیل میکند. محال است که بتوانید چشمان خود را هنگام عطسه باز نگه دارید.

۱۰- مسیر خون

خون مسیر زیادی را در هر لحظه در بدنتان طی میکند . تقریبا نزدیک به ۱۰۰ هزار کیلومتر مسیر خونی در بدن وجود دارد . قلب این عضو حیاتی و پرکار بدن روزانه دو هزار گالن خون (برابر با ۷۵۰۰ لیتر) را در این مسیرها پمپاژ میکند.

۱۱- مقدار بزاق

شما مایل به شنا در آب بزاق دهانتان نیستید ،اما جالب است بدانید که هر شخص به طور میانگین در طول زندگی اش نزدیک به ۲۴ هزار لیتر بزاق تولید میکند . این مقدار برای پرکردن دو استخر شنا کافیست.

۱۲- صدای خر و پف


بعد از سن ۶۰ سالگی ، شصت درصد مردان و چهل درصد از خانوم ها شروع به خر و پف خواهند کرد.صدای خر و پف میتواند تا حد کرکردن پیش برود. عموما ً صدای خر و پف ۶۰ دسیبل می باشد که یعنی به بلندی صدای صحبت کردن معمولی  اما این صدا میتواند تا ۸۰ دسیبل نیز پیش برود. ۸۰ دسیبل  یعنی صدای یک دریل بادی که در حال نفوذ به بتن است . صدای بالای ۸۵ دسیبل برای گوش انسان بسیار مضر میباشد و ممکن است باعث کری شود.

۱۳- رنگ و تراکم مو

هیچ میدانستید تراکم موی سر را از روی رنگ آن میشود تخمین زد؟ به طور میانگین هر انسان ۱۰۰ هزار پیاز مو روی سرش دارد . هرکدام از این پیازهای مو در طول زندگی انسان قادر به تولید ۲۰ تار مو میباشند. افرادی که موهای بلوند دارند از بیشترین میزان پیاز مو در مقایسه با دیگر رنگ ها سود میبرند، در نتیجه ایشان موهای پرپشت تری خواهند داشت. تعداد میانگین پیاز مو برای موهای بلوند ۱۴۶ هزار ، برای موهای مشکی ۱۱۰ هزار ، برای موهای قهوه ای ۱۰۰ هزار و در آخرین رده برای موهای قرمز ۸۶ هزار عدد میباشد .

۱۴- رشد ناخن ها

اگر ناخن های دست تان نسبت به ناخن پای شما خیلی زودتر رشد میکند این کاملا طبیعی است . ناخن هایی که بیشتر در معرض استفاده قرار میگیرند زودتر رشد میکنند. ناخن انگشت های بلندتر و دستی که با آن مینویسید بیشترین رشد را دارند. به طور میانگین ناخن ها در هر ماه به اندازه یک دهم اینچ رشد میکنند.

۱۵- وزن سر

جای تعجب ندارد که سر نوزادان کمی برای بدن آنها سنگینی میکند.سر هنگام تولد یک چهارم طول بدن را تشکیل میدهد . زمان بزرگسالی این طول به یک هشتم از درازای کلی بدن تقلیل می یابد.

۱۶- نیاز به خواب

شاید بعضی اوقات بگویید که دارم از شدت خواب میمیرم ، اما به معنای کلمه منطوری نداشته اید . شما بدون خوردن غذا تا هفته ها زنده میمانید ، اما بعد از ۱۱ روز نخوابیدن ، برای همیشه به خواب خواهید رفت.

برگرفته از سایت IWrite.Ir

منبع


موضوعات مرتبط: پزشکی و سلامت

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 3:30 | نویسنده : اکبر زمانی |

صادق هدایت، تنها استثنای فرهنگ دهخدا!

صادق هدایت و علی اکبر دهخدا

صادق هدایت، تنها استثنای فرهنگ دهخدا!

روایت است، علی اکبر دهخدا هنگام نگارش فرهنگ سترگ خود تنها نام بزرگانی را درج می کرد که در قید حیات نبودند، جز یک استثناء که آن هم کسی نبود جز صادق هدایت؛ این استثناء قائل شدن در مورد هدایت، نشان از اهمیت و اعتبار صادق هدایت  نزد چهره‎های بزرگ زمان خود دارد. در ادامه شرح این ماجرا را به روایت محمد پروین گنابادی می‎خوانید، بعد هم مدخل هدایت در فرهنگ دهخدا آمده است، با این تذکر که  از انتهای این مدخل، نام آثار هدایت حذف شده.

***

محمد پروین گنابادی، ادیب و پژوهنده ادبیات کلاسیک ایران، و از دوستان و یاران نزدیک دهخدا وهدایت نقل کرده است: “مرحوم دهخدا به صادق بسیار علاقمند بود و او را نویسنده‎ای توانا وهنرمندی شایسته و رادمردی شریف می دانست، و با این که برحسب خصوصیت‎هایی که در تنظیم لغت نامه خود به کار می‎برد قرار بود (و هم اکنون نیز این قرار پایدار است) که شرح حال نامداران و شخصیت های معاصر، هر چند جنبه جهانی داشته باشند، تا هنگامی که در قید حیات‎اند نوشته نشود تا برحسب بغض خصوصی و شخصی حمل نشود.

علی اکبر دهخدا

علی اکبر دهخدا

اما هنگامی که حرف “صاد” را آقای دکتر شهیدی تنظیم می‎کرد، روزی نزد مرحوم دهخدا آمد و گفت: شما دستور داده بودید شرح حال صادق هدایت در این کتاب بیاید، بنابراین بهتر است از خود صادق خواهش کنیم شرح مختصری به قلم خودش بنویسد، و سپس “مرحوم دهخدا” به من رو کرد و گفت: تو صادق را می‎بینی؟ گفتم: آری.گفت: از قول من به او بگو تا به قلم خودش شرح حالی بنویسد، و چون مدتی است خودش را هم ندیده ام سری به این جا بزند. گفتم: من می توانم صادق را وادار کنم که به این جا بیاید، اما درباره نوشتن شرح حالی به قلم خودش، تردید دارم که چنین پیشنهادی را بپذیرد.

روز بعد در کافه فردوسی صادق را دیدم وچون به اخلاق او آشنایی داشتم گفتم: دهخدا حال ترا می پرسید و می گفت: دلم برای صادق تنگ شده است. سری تکان داد و گفت: من هم مدتی است او را ندیده ام، این روزها به منزلش می آیم؛ و از قضا مرحوم دهخدا شرحی درباره علاقه خود به صادق بیان کرد و به ویژه یادآور شد که من از معاصرانی که در قید حیات اند تنها می خواهم شرح حال ترا، آن هم به قلم خودت، در لغت نامه بیاورم، و بنابراین انتظار دارم این خواهش مرا بپذیری و به میل خودت شرح حال بنویسی .

صادق با همان شیوه همیشگی خنده‎ای سر داد و گفت: زکی، شرح حال من، ولش!

دهخدا با اصرار گفت: صادق جان شوخی را ول کن وشرح حالی بنویس، اما پاسخ صادق پس از چندین بار خواهش و تمنا همان خنده تمسخر آمیز و “زکی” و “ولش” بود و به هیچ وجه حاضر نشد چنین چیزی بنویسد، تا سرانجام از منابع دیگر و اطلاعات خود مرحوم دهخدا در اوایل سال ۱۳۲۹ بود که چند ماه بعد به پاریس رفت و از قضا شرح حال وی در لغت‎نامه هنگامی چاپ شد که صادق در آنجا انتحار کرده بود.”

صادق هدایت

صادق هدایت

دهخدا به هدایت علاقه بسیار داشت

آن چه در زیر می‎خوانید همان شرح حالی است که دهخدا نوشته است و در صفحه ۶۳ جلد سی و دوم لغت‎نامه درج است:

وی فرزند اعتضاد الملک و از خاندان اشراف ایران است. پدران وی پیوسته شاغل مقامات عالی دولتی و مناصب نظامی بودند. صادق در ۲۸ بهمن ۱۲۸۱ در تهران تولد یافت. او بیش تر عمر خود را در تهران به سر برد و طولانی‎ترین سفر وی هنگامی است که برای تحصیل به فرانسه رفت.

وی در این کشور اوقات خودرا بیش تر به سیر و گشت گذراند. ابتدا در پاریس بود و سپس به “بزانسون” رفت و در پانسیونی خانوادگی سکونت جست، سپس به پاریس بازگشت و هنگامی بدان شهر برآن شد که خود را در رودخانه غرق کند ولی او را نجات دادند. داستان های معروف: زنده به گور، سه قطره خون، نمایش نامه”پروین”، افسانه آفرینش، فواید گیاه خواری را در آن جا نوشت. سپس به وطن خود بازگشت و به سال ۱۳۱۵ به بمبئی رفت و در آن جا زبان پهلوی را فرا گرفت و با دو داستان که از هند فرا گرفته و به فرانسه نوشته بود بازگشت، و به سال۱۳۲۴ در حدود دو ماه در تاشکند ازبکستان شوروی گذرانید و عاقبت در آذر ۱۳۲۹ به پاریس سفر کرد و پس از چهار ماه در آنجا به وسیله گاز انتحار کرد. صادق در بذله گویی استتعداد و مهارتی داشت، به حیوانات شفقت می‎ورزید، با این که ظاهر او لاابالی می نمود در زندگانی منظم بود. وی به زبان انگلیسی تا حدی آشنایی داشت که می‎توانست از آثار علما و ادبا بهره برد وبه وسیله زبان فرانسه از معارف و ادبیات ملل مختلف بهره‎مند می‎شد .  در پایان عمر به تحصیل زبان روسی همت گماشت و به مطالعه آن اشتغال داشت. به حافظ و خیام علاقه بسیار می‎ورزید. هنگام جوانی و در آن وقت که در پاریس اقامت داشت به عقاید مذهبی یوکا و کیش بودایی روی آورد و همان اوقات بود که مجسمه کوچک بودا را خرید و از آن پس همیشه آن مجسمه بر روی میز وی دیده می شد . صادق روز ۱۹ فروردین سال ۱۳۳۰ در پاریس خودکشی کرد؛ بدین سان که به گرمابه خانه خویش رفت و نخست سوراخ ها و روزنه ها را استوار ساخت، سپس شیر گاز را گشود و در کف حمام دراز کشیده جان سپرد . جنازه او را در مسجد پاریس گذرادند و پس از توقفی اندک در حالی که قریب یک صد تن از دانشجویان ایرانی آن را تشییع می‎کردند به قبرستان “پرلاشز” حمل و در آن جا دفن کردند. گذشته از مقالاتی که از وی در مجله‎ها به طبع رسیده تالیفات متعددی دارد.

برگرفته از سایت Madomeh.Com


موضوعات مرتبط: شعر و ادبیات

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 3:25 | نویسنده : اکبر زمانی |

۱۴ ابزار بزرگ گوگل در مرورگر Chrome:

هستند کاربرانی که هنوز هم به مرورگر IE پایبندند و برخی دیگر به FireFox و یا Opra و Sofari اما این روزها کاربرانی که بیشتر از ابزارهای گوگل استفاده می کنند به خوبی پی برده اند که مرورگر Chrome بهترین ابزار برای استفاده از ضمیمه های گوگل است و نهایتاً سریع تر .

Download Helper


موضوعات مرتبط: Google

ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 3:20 | نویسنده : اکبر زمانی |

گفتگوهای من و شما با خــدا...

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


همه ما پنهانی و در نهان، دل گفته هایی با خدا داریم، کسی از آن خبر ندارد و خود می گوییم و خدا شنونده است. آنچه در این ایمیل می خوانید بخشی هایی از گفتگوهای "من وشما"، با خداست:
همان خدا، همان خدای فراموش شده ای که به گاه بی كسی و درماندگی سراغش را می گیریم ...
همان كه هیچگاه ما را از یاد نمی‌برد!


گفتم: خسته‌ام
گفت: "لاتقنطوا من رحمة الله" از رحمت خدا ناامید نشید (زمر/53)

گفتم: انگار، مرا فراموش کرده ای!

گفت: "فاذکرونی اذکرکم" منو یاد کنید تا یاد شما باشم (بقره/152)

گفتم: تا کی باید صبر کرد؟

گفت: "و ما یدریک لعل الساعة تکون قریبا" تو چه می‌دانی! شاید موعدش نزدیک باشه (احزاب/63)


گفتم: تو بزرگی و نزدیکیت برای منِِِ کوچک، خیلی دوره! تا آن موقع چه کار کنم؟

گفت: "واتبع ما یوحی الیک واصبر حتی یحکم الله" کارهایی که به تو گفتم انجام بده و صبر کن تا خدا خودش حکم کند (یونس/109)


گفتم: خیلی خونسردی! تو خدایی و صبور! من بنده‌ات هستم و ظرف صبرم کوچک است... یک اشاره‌ کنی تمامه!
گفت: "عسی ان تحبوا شیئا و هو شر لکم" شاید چیزی که تو دوست داری، به صلاحت نباشه (بقره/216)

گفتم: "انا عبدک الضعیف الذلیل..." اصلا چطور دلت میاد؟

گفت: "ان الله بالناس لرئوف رحیم" خدا نسبت به همه‌ی مردم (نسبت به همه) مهربان است (بقره/143)


گفتم: دلم گرفته

گفت: "بفضل الله و برحمته فبذلک فلیفرحوا" (مردم به چی دلخوش کردن؟!) باید به فضل و رحمت خدا شاد باشند (یونس/58)


گفتم: اصلا بی‌خیال! توکلت علی الله

گفت: "ان الله یحب المتوکلین" خدا آنهایی را که توکل می‌کنند دوست دارد (آل عمران/159)


گفتم: خیلی چاکریم! ولی این بار، انگار گفتی: حواست را خوب جمع کن!

گفت: "و من الناس من یعبد الله علی حرف فان اصابه خیر اطمأن به و ان اصابته فتنة انقلب علی وجهه خسر الدنیا و الآخره" بعضی از مردم خدا را فقط به زبان عبادت می‌کنند. اگه خیری به آنها برسد، امن و آرامش پیدا می‌کنند و اگر بلایی سرشان بیاید تا امتحان بشوند، رو گردان میشوند. خودشان تو دنیا و آخرت ضرر می‌کنند (حج/۱۱)

گفتم: چقدر احساس تنهایی می‌کنم؛

گفت: "فانی قریب" من که نزدیکم (بقره/186)


گفتم: تو همیشه نزدیکی؛ من دورم... کاش می‌شد به تو نزدیک بشوم

گفت: "و اذکر ربک فی نفسک تضرعا و خیفة و دون الجهر من القول بالغدو و الأصال" هر صبح و عصر، پروردگارت رو پیش خودت، با خوف و تضرع، و با صدای آهسته یاد کن (اعراف/205)


گفتم: این هم توفیق می‌خواهد!

گفت: "ألا تحبون ان یغفرالله لکم" دوست ندارید خدا شما را ببخشد؟! (نور/22)


گفتم: معلومه که دوست دارم مرا ببخشی

گفت: "و استغفروا ربکم ثم توبوا الیه" پس از خدا بخواهید شما را ببخشد و بعد توبه کنید (هود/90)


گفتم: با این همه گناه... آخر چه کاری می‌توانم بکنم؟

گفت: "الم یعلموا ان الله هو یقبل التوبة عن عباده" مگر نمی‌دانید خداست که توبه را از بنده‌هایش قبول می‌کند؟! (توبه/104)


گفتم: دیگر روی توبه ندارم

گفت: "الله العزیز العلیم غافر الذنب و قابل التوب"(ولی) خدا عزیز و دانا است، او آمرزنده‌ی گناه هست و پذیرنده‌ی توبه (غافر/3)


گفتم: با این همه گناه، برای کدام گناهم توبه کنم؟

گفت: "ان الله یغفر الذنوب جمیعا" خدا همه‌ی گناه‌ها را می‌بخشد (زمر/53)


گفتم: یعنی اگر باز هم بیابم؟ بازهم مرا می‌بخشی؟

گفت: "و من یغفر الذنوب الا الله" [چرا كه نه!] به جز خدا کیه که گناهان را ببخشد؟ (آل عمران/۱35)


گفتم: نمی‌دانم چرا همیشه در مقابل این کلامت کم میارم! آتشم می‌زند؛ ذوبم می‌کند؛ عاشق می‌شوم! ... توبه می‌کنم

گفت: "ان الله یحب التوابین و یحب المتطهرین" [این را بدان كه] خدا هم توبه‌کننده‌ها و هم آنهایی که پاک هستند را دوست دارد (بقره/222)


ناخواسته گفتم: "الهی و ربی من لی غیرک" ای خدا و پروردگار من! [آخر] من جز تو كه را دارم؟

گفت: "الیس الله بکاف عبده" خدا برای بنده‌اش کافی نیست؟ (زمر/36)


گفتم: در برابر این همه مهربانیت چه کار می‌توانم بکنم؟

گفت: "یا ایها الذین آمنوا اذکروا الله ذکرا کثیرا و سبحوه بکرة و اصیلا هو الذی یصلی علیکم و ملائکته لیخرجکم من الظلمت الی النور و کان بالمؤمنین رحیما" ای مؤمنین! خدا را زیاد یاد کنید و صبح و شب تسبیحش کنید. او کسی هست که خودش و فرشته‌هایش بر شما درود و رحمت می‌فرستند تا شما را از تاریکی‌ها به سوی روشنایی بیرون بیاورند. خدا نسبت به مؤمنین مهربان است. ( احزاب/42)


گفتم: هیچ کسی نمی‌داند تو دلم چه می‌گذرد

گفت: "ان الله یحول بین المرء و قلبه" خدا حائل هست بین انسان و قلبش! (انفال/24)


گفتم: غیر از تو کسی را ندارم

گفت: "نحن اقرب الیه من حبل الورید" ما از رگ گردن به انسان نزدیک‌تریم (ق/16)


با خودم گفتم: خداوند!... خالق هستی!... با فرشته‌هایش!... به ما درود می‌فرستند تا هدایت شویم؟! ...
پس باید ثابت كنم كه شایسته‌ی سلام و درود عرشیانم.
باید گوهر درونم را از هرچه زنگار پاك كنم
...
 
برگرفته از سايت Najva-1.Blogfa.Com

موضوعات مرتبط: قرآن

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 3:4 | نویسنده : اکبر زمانی |

با خواندن این سوره، مرگ ناگهانی را دور کنید...

چند روایت از پیامبر و اهل بیت درباره فضیلت خواندن سوره تغابن

سوره تغابن شصت و چهارمین سوره قرآن کریم است که جزو سوره های مدنی بوده و  18 آیه دارد.

به نوشته «خبر آنلاین»، روایات بسیاری درباره فضیلت خواندن این سوره نقل شده که به برخی از آنها اشاره می کنیم.

*رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرموده است: هر کس سوره تغابن را قرائت نماید مرگ ناگهانی از او دفع می شود.1

*امام صادق علیه السلام نیز فرموده اند: اگر کسی سوره تغابن را در نمازهای واجب قرائت کند این سوره در روز قیامت شفیع او محسوب می شود و شهادت دهنده عادلی است که نزد خداوند در روز رستاخیز به سود قاری شهادت می دهد. آنگاه از او جدا نمی شود تا اینکه او را وارد بهشت سازد.2

*جابر از امام باقر علیه السلام در فضیلت سوره های مسبّحات (سوره هایی که با کلمه سبح یا یسبح شروع می شود) روایت کرده است: هر کس همه سوره های مسبّحات را قرائت کند پیش از آن که بمیرد حضرت قائم علیه السلام را درک می کند و اگر بمیرد در جوار رسول خدا صلی الله علیه وآله و سلم خواهد بود. 3

*از رسول گرامی اسلام صلی الله علیه واله و سلم نقل شده است: قرائت سوره تغابن هنگامی که کسی با حاکم و سلطانی روبرو می شود که از او می ترسد مایه امنیت و دفع شر او می شود.4

-------------------------------
پی نوشت ها:
(1) مجمع البیان، ج10، ص27

(2) ثواب الاعمال، ص118

(3) همان، ص119

(4) تفسیرالبرهان، ج5، ص391

منبع: «قرآن درمانی روحی و جسمی»


موضوعات مرتبط: حدیث

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 2:44 | نویسنده : اکبر زمانی |

کرم پور خبر داد: شرایط جدید سیم کارت‌های دائمی همراه اول...

پرونده سیمکارتهای 288هزارتومانی بسته شد

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پرونده فروش سیمکارتهای 288 هزار تومانی همراه اول بسته شد، گفت: شرکت مخابرات ایران بزودی پیشنهاد خود را برای شرایط جدید فروش سیمکارت های دائمی به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شرکت ارتباطات سیار ایران سیمکارتهای دائمی خود را در دو نوع 123 هزار تومانی و 288 هزار تومانی به فروش می رساند که این سیمکارتها به ترتیب دارای کدهای 0910 و 0912 (در تهران ) بوده و از نظر میزان ودیعه تفاوتهایی با یکدیگر داشتند.

اما پس از خصوصی سازی شرکت مخابرات ایران و دریافت پروانه فعالیت به عنوان اپراتور اول مخابرات کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد که تمامی سیمکارتهایی که مخابرات از زمان دریافت پروانه تا به حال فروخته است یک نرخ دارد و فرقی میان سیمکارتهای 0910 و 0912 وجود ندارد به همین دلیل همراه اول باید تمامی سیمکارتهای خود را به قیمت 123 هزار تومان بفروشد و مابه التفاوت سیمکارتهایی که با قیمت 288 هزار تومان به مشترکان فروخته شده باید به آنها بازگردانده شود.
 
این موضوع به چالشی جدی میان مسئولان شرکت مخابرات ایران و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تبدیل شد که حتی سازمان تنظیم مقررات بابت فروش غیرقانونی سیمکارتهای 288 هزارتومانی به مخابرات اخطار داد.
 
محمد کرم پور - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت فروش سیمکارت های 288 هزار تومانی همراه اول اظهار داشت: پرونده سیمکارتهای 288 هزار تومانی بسته شده و همراه اول دیگر سیمکارتی با این قیمت نمی فروشد.
 
وی با بیان اینکه همراه اول به دلیل دریافت ودیعه، سیمکارتهای خود را به قیمت 288 هزار تومان به فروش می رساند، گفت: هر اپراتوری مجاز است برای دریافت صورتحساب مکالمات مشترک در سیمکارتهای دائمی، از وی ضمانت دریافت کند که این در کل دنیا هم مرسوم است اما مبلغی بابت ودیعه نباید از مشترک اخذ شود و اپراتور باید راهکارهای دیگری برای تضمین پرداخت صورتحساب به کار گیرد.
 
کرم پور با تاکید براینکه شرکت مخابرات ایران دیگر با قیمت 288 هزار تومان سیمکارت نمی فروشد، اضافه کرد: با مذاکرات صورت گرفته مقرر شده که مخابرات فرم اشتراکی برای مشترکان خود تدوین کند و شرایط جدیدی برای فروش سیمکارت های دائمی پیشنهاد دهد.
 
وی با بیان اینکه در فرم اشتراک جدید مخابرات، نحوه فروش و چگونگی دریافت تضمین بابت پرداخت صورتحساب مشترک دیده می شود، گفت: بزودی این پیشنهاد برای تصویب به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه خواهد شد.
 
معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد که دیگر تحت عنوان سیمکارت های 288 هزار تومانی سیمکارتی از سوی مخابرات فروخته نخواهد شد.


موضوعات مرتبط: خصوصی‌سازی مخابرات

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 2:41 | نویسنده : اکبر زمانی |

گواهی‌نامه ایمن‌سازی انقلاب...


موضوعات مرتبط: ایران و هویت من ، عکس

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 2:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

داستان معروف و عبرت‌آموز قدرت کلمات...

چند قورباغه از جنگلی عبور می کردند که ناگهان دو تا از آنها به داخل گودال عمیقی افتادند . بقیه قورباغه ها در کنار گودال جمع شدند و وقتی دیدند که گودال چقدر عمیق است به دو قور باغه دیگر گفتند که چاره ای نیست ، شما به زودی خواهید مرد . دو قورباغه ، این حرف ها را نادیده گرفتند و با تمام توانشان کوشیدند که از گودال بیرون بپرند . اما قورباغه های دیگر دائما به آنها می گفتند که دست از تلاش بردارید شما خواهید مرد . بالا خره یکی از دو قورباغه دست از تلاش برداشت و بی درنگ به داخل گودال پرتاب شد و مرد .
اما قورباغه دیگر با حداکثر توانش برای بیرون آمدن از گودال تلاش می کرد . بقیه قورباغه ها فریاد میزدند که دست از تلاش بردار اما او با توان بیشتری تلاش می کرد و بالا خره از گودال خارج شد .

وقتی از گودال بیرون آمد بقیه قور باغه ها از او پرسیدند : مگر تو حرف های مارا نشنیدی؟ معلوم شد که قور باغه نا شنواست . در واقع او تمام این مدت فکر می کرده که دیگران اورا تشویق می کنند.


موضوعات مرتبط: داستان

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 2:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

داستان شكستن احكام خدا...

روزی یکی از دوستان بهلول گفت: ای بهلول! من اگر انگور بخورم، آیا حرام است؟
بهلول گفت: نه!
پرسید: اگر بعد از خوردن انگور در زیر آفتاب دراز بکشم، آیا حرام است؟
بهلول گفت: نه!
پرسید: پس چگونه است که اگر انگور را در خمره ای بگذاریم و آن را زیر نور آفتاب قرار دهیم و بعد از مدتی آن را بنوشیم حرام می شود؟
بهلول گفت: نگاه کن!
من مقداری آب به صورت تو می پاشم. آیا دردت می آید؟
گفت: نه!
بهلول گفت: حال مقداری خاک نرم بر گونه ات می پاشم. آیا دردت می آید؟
گفت: نه!
سپس بهلول خاک و آب را با هم مخلوط کرد و گلوله ای گلی ساخت و آن را محکم بر پیشانی مرد زد!

مرد فریادی کشید و گفت: سرم شکست!
بهلول با تعجب گفت: چرا؟ من که کاری نکردم!
این گلوله همان مخلوط آب و خاک است و تو نباید احساس درد کنی، اما من سرت را شکستم تا تو دیگر جرات نکنی احکام خدا را بشکنی


موضوعات مرتبط: داستان

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 2:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

داستان بذل و بخشش بهلول در حمام...

روزی بهلول به حمام رفت، ولی خدمتکاران حمام به او بی اعتنایی نمودند و آن طور که دلخواه بهلول بود او را کیسه ننمودند.
با این حال بهلول وقت خروج از حمام ده دیناری که به همراه داشت یک جا به استاد حمام داد.
کارگران حمامی چون این بذل و بخشش را بدیدند، همگی پشیمان شدند که چرا نسبت به او بی اعتنایی نمودند.
بهلول باز هفته دیگر به حمام رفت. ولی این دفعه تمام کارگران با احترام کامل او را شستشو نموده و بسیار مواظبت نمودند. ولی با اینهمه سعی و کوشش کارگران، بهلول به هنگام خروج فقط یک دینار به آنها داد.
حمامی متغیر گردیده پرسیدند:« سبب بخشش بی جهت هفته قبل و رفتار امروزت چیست؟»
بهلول گفت:«مزد امروز حمام را هفته قبل که حمام آمده بودم پرداختم و مزد آن روز حمام را امروز می پردازم تا شما ادب شده و رعایت مشتری های خود را بکنید.»


موضوعات مرتبط: داستان

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 0:0 | نویسنده : اکبر زمانی |

اندکی تأمل کنیم...

خدا: بنده ی من نماز شب بخوان و آن یازده رکعت است.

بنده: خدایا ! خسته ام! نمی توانم.

خدا: بنده ی من، دو رکعت نماز شفع و یک رکعت نماز وتر بخوان.

بنده: خدایا ! خسته ام برایم مشکل است نیمه شب بیدار شوم…

خدا: بنده ی من قبل از خواب این سه رکعت را بخوان

بنده: خدایا سه رکعت زیاد است

خدا: بنده ی من فقط یک رکعت نماز وتر بخوان

بنده: خدایا ! امروز خیلی خسته ام! آیا راه دیگری ندارد؟

خدا: بنده ی من قبل از خواب وضو بگیر و رو به آسمان کن و بگو یا الله

بنده: خدایا!من در رختخواب هستم اگر بلند شوم خواب از سرم می پرد!

خدا: بنده ی من همانجا که دراز کشیده ای تیمم کن و بگو یا الله

بنده: خدایا هوا سرد است!نمی توانم دستانم را از زیر پتو در بیاورم

خدا: بنده ی من در دلت بگو یا الله ما نماز شب برایت حساب می کنیم

بنده اعتنایی نمی کند و می خوابد

خدا: ملائکه ی من! ببینید من آنقدر ساده گرفته ام اما او خوابیده است چیزی به اذان صبح نمانده

او را بیدار کنید دلم برایش تنگ شده است امشب با من حرف نزده

ملائکه: خداوندا! دوباره او را بیدار کردیم ،اما باز خوابید

خدا: ملائکه ی من در گوشش بگویید پروردگارت منتظر توست

ملائکه: پروردگارا! باز هم بیدار نمی شود!

خدا: اذان صبح را می گویند هنگام طلوع آفتاب است ای بنده ی من بیدار شو

نماز صبحت قضا می شود خورشید از مشرق سر بر می آورد

ملائکه:خداوندا نمی خواهی با او قهر کنی؟

خدا: او جز من کسی را ندارد…شاید توبه کرد…

بنده ی من تو به هنگامی که به نماز می ایستی من آنچنان گوش فرا میدهم

که انگار همین یک بنده را دارم و تو چنان غافلی که گویا صد ها خدا داری


موضوعات مرتبط: دعا و مناجات

تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ | 0:0 | نویسنده : اکبر زمانی |
        مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By SlideTheme :.